ЦЕНИ НА БАРАЊЕ

 • Во цената е вклучено ноќевање, појадок, остава за сопствена ски опрема,wi-fi.
 • Минимален престој: 5 ноќевања за 20.12-02.01 и 21.01-29.02; 2 ноќевања за останатите периоди.
 • Нема стандардна вечера на 31.12.2019
 • Дете 0-6,99 на дополнително легло-бесплатно
 • Дете 7-13,99 на дополнително легло- плаќа според табела
 • Дете 0-13,99 на редовно легло- нема попуст, плаќа полна сума

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА :

 • Туристичка такса 1 еур на ден по лице
 • РАНО БУКИРАЊЕ не подложи на промена на термин или хотел, како и откажување на резервацијата од страна на патникот. Уплатениот аванс од 50% не се враќа. За резервации направени без Рано букирање, важат општите услови од договорот за Патување.
 • Цените се дадени во евра, плаќањето е задолжително во денари (1 еур=61.8 мкд)
 • Задолжително патничко и здравствено осигурување
 • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош, не се потребни вакцини
 • За резервација задолжителна уплата аванс од 50% од вкупниот износ Целосна доплата 7 дена пред патување (освен за рано букирање)
 • За овој аражман важат општите услови на патување на СКТМ.
[contact-form-7 id="1325" title="Contact Form"]