Хотел и СПА Stara Planina се наоѓа непосредно до ски лифтот, што овозможува директен пристап до ски стазите. Отворен е во 2012 година и располага со импресивни велнес содржини, како што се теретана, хидромасажни кади, сауна и базен.

tara Planina Resort 4* – Stara Planina
10% попуст за уплата до 31.10.2022
5% попуст за уплата до 30.11.2022

*Цена во Двокреветна соба,Двокреветна соба + софа и Супериор Соба се дадени по лице на ден
**Цена за Junior,Family и Deluxe Apartmаn се дадени по соба на ден

Полупансион +ABCD
Тип на собаМин / Мах број на возрасни лица01.12-22.12.202205.03-31.03.202323.12-29.12.202221.01-10.02.202318.02-04.03.202307.01-20.01.202311.02-17.02.2023 30.12-06.01.2023
Двокреветна соба*1/2103106116140
Двокреветна соба + Софа*1/3111114131147
Супериор Соба + Софа*1/3124129147163
Јуниор Апартманпо соба**1/3339361406454
Фамилијарен Апартманпо соба**1/4396413469546
Делукс Апартманпо соба**1/2500500500500
Доплата заЕднокреветна соба1/140€
Доплата за Ручек25€
Минимален престој и смени во периоди:
Период 
30.12.2022-20.01.202311.02.2023-17.02.2023 Минимум престој 7 ноќи
Сабота / Сабота
23.12.2022-29.12.202221.01.2023-10.02.202318.02.2023-04.03.2023Минимум престој 5 ноќи
01.12.2022-22.12.202205.03.2023-31.03.2023Минимум престој 3 ноќи
Доплата за поракраток престој +10%

Во цената е вклучено:
– Полупансион Плус (појадок и вечера локално вино, пиво, вода, безалкохолни пијалоци)
– Wellness & Spa центар на 1.000m²– внатрешен базен, финска сауна, турска бања, џакузи, хирдомасажни тушеви
– Фитнес центар
– Забава за деца во игротека – анимација за деца 3-12 години атрактивен децки свет ,спорстка забава,мини кино.
– Wi-FI низ цел хотел
– Користење на ски гардеробер
– Опрема за бебиња – Baby Cot, грејач за флаша, грејач за вода,baby phone… (со претходна резервација)
– Школа за пливање за деца 4-9,99 години, секојдневно во утрински часови
– Специјално за деца од 4 – 9,99 години за престој минимум од 7 ноќи:

·       Целодневен Ski-Pass

·       Групно училиште за скијање и наем на ски опрема во период 09-12h

Напомена:
– Училиште за скијање, опрема и ски карта не важат на денот на пристигнување (важат на денот на заминување)
– Работно време на ски стази и жичари зависи дирекно од Skijaliste Srbija DOO.

Во цената не е вклучено:
– Туристичка такса 1€ по лице на ден по лице на ден; Деца 7-14,99 години плаќаат 0,50€ по лице на ден; Деца до 6,99 години не плаќаат туристичка такса (плаќањето се врши во агенција)
– Хотелско осигурување 0,70€ по лице на ден (плаќањето се врши во агенција)

Услови за деца:
– Деца 0-2,99 години ГРАТИС
– Деца 3-5,99 години имаат 70% попуст
– Деца 6-14,99 години имаат 50% попуст
– 3-то возрасно лице има 10% попуст
* Услови за деца важат кога се во присуство на 2 возрасно лица, доколку патува 1 возрасни лице + 1 дете во тој случај се наплаќаат 2 полни суми (не важат услови за деца)

Услови за домашни миленици:
– Сместување на домашни миленичиња е дозволено во Superior Room и Junior Aparments
– Цена 15€ на ден
– Дозволен да домашни миленичиња до 10kg (само за кучиња и мачки)

Политика за откажување:
15% од вкупната вредност на аранжманот ќе биде напалтена доколку се откаже 28-15 дена пред почетокот на аранжманот.
50% од вкупната вредност на аранжманот ќе биде наплатена доколку се откаже 14-8 дена пред почетокот на аранжманот
75% од вкупната вредност на аранжманот ќе биде наплатена доколку се откаже 7 дена пред почетокот на аранжманот
100% од вкупната вредност на аранжманот ќе биде наплате доколку се откаже 7-0 дена пред почетокот на аранжманот
Не се дозволува рефондација или промена на резервација откако е почнат престој во хотел.

Услови за уплата:
– Аванс 30% од вкупната сума, остаток на 14 дена пред патување;

[contact-form-7 404 "Not Found"]