Св. Иван Рилски е совршеното место да си го поминете вашиот одмор, лоциран е на 800м од ски лифтот. Хотелот за своите гости им нуди бесплатно користење на внатрешниот базен, турска бања, фитнес сала како и бесплатен шатл за гостите до гондолата. Свети Иван Рилски се простира на површтина од 13,000 м2.

Хотелот располага со: електронски игри (со доплата) сеф на рецепција (со доплата) room service, ресторан, a la carte ресторан, меана (ресторан со национален стил) SPA-центар, салон за убавина, сала за конференција, бизнис центар, продавница, перална (со доплата)

-Во собите- два одделни или еден брачен кревет, ТВ, мини-бар, телефон, интернет(бесплатно), тоалет, фен за коса, балкон, клима, чистење – секој ден, промена на постелнина – 3 пати неделно, крпи – секој ден

-Апартмани- дневна соба и спална соба, целосно опремена кујна

-Делукс соба – 55м2 – 6 соби во главната зграда, брачно легло, фотеља која не се спушта, софа, тоалет, поголеми во квардатура со два мијалника и биде, тв, телефон, мини бар.

-Во студио: две оделни легла или брачен кревет, целосно опремена кујна, електричен бокал

Во главната зграда каде е спа центарот и рестораните, се наоѓаат само двокреветни соби, студијата и апартманите се во други објекти кои не се поврзани со главната зграда со топла врска.

ЦЕНА НА БАРАЊЕ

 • Бесплатно користење на базен, сауна, парна бања, фитнес, превоз до ски лифтот, Гаража – 5 еур на ден, Миленичиња-5евра
 • на ден само во Анекс и со претходна потврда од хотелот
 • Минимум престој во висока сезона (29.12-02.01) – 3 ноќевања
 • Доплата за барање на број на соба во главна зграда-15 еур по соба на ден, Доплата за Делукс соба-15 еур по соба на ден
 • Такса за промена на соба, од студио или апартман, во двокреветна соба во гл.зграда-35 еур (се плаќа на рецепција)
 • Божиќна вечера (незадолжителна)-33 еур возрасен / 18 еур дете од 6-11.99 год./дете од 0-5.99-бесплатно
 • Новогодишна вечера (недолжителна)-во главен ресторан – 81 еур возрасен / 43 еур дете од 6-11.99 год./дете од 0-5.99-
 • бесплатно
 • Нема стандардна вечера на 31.12.2020
 • Доплата за оброци за гостите во Анекс зграда (не важи попустот за рана резервација и екстра попустите)
 • Доплата за појадок – 4 еур за возрасни / 2.5 еур за дете 6-11.99 / дете 0-5.99 бесплатно
 • Доплата за вечера – 13 еур за возрасни / 7 еур за дете 6-11.99 / дете 0-5.99 бесплатно
 • Дете 0-05.99 год. на дополнително легло во сите типови на соби- бесплатно
 • 2 Деца 0-11.99 год. со 1 возрасен во двокреветна соба (DBL)
 • Возрасен на дополнително легло плаќа по табелата
 • Попусти за рана резервација
 • 25% попуст за резервации направени до 31.07.2020
 • 20% попуст за резервации направени до 30.09.2020, важи за период 09.12-30.12 и 10.01-31.03
 • 15% попуст за резервации направени до 31.10.2020, важи за период 09.12-30.12 и 10.01-31.03
 • 10% попуст за резервации направени до 30.11.2020, важи за период 09.12-30.12 и 10.01-31.03
 • 15% попуст за резервации направени до 30.09.2020, важи за период 31.12-09.01
 • 10% попуст за резервации направени до 15.11.2020, важи за период 31.12-09.01
 • Екстра попуст: За престој од 09.12-30.12. incl. и од 10.01-31.03.incl. (7=6; 10=9; 14=12)
 • Двата попусти може да се комбинираат

Цената не вклучува:

 • Туристичка такса 1 еур по лице на ден
 • Организиран превоз: 40 еур повратен билет / 30 еур во еден правец
 • Важна напомена:
 • РАНО БУКИРАЊЕ не подложи на промена на термин или хотел, како и откажување на резервацијата од страна на
 • патникот. Уплатениот аванс од 50% не се враќа.
 • За резервации направени без Рано букирање, важат општите услови од Член. 6 од Договорот за патување.
 • Цените се дадени во евра, плаќањето е задолжително во денари (1еур=61.8мкд)
 • Задолжително патничко и здраствено осигурување
 • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош (3 месеци), не се потребни вакцини
 • За резервација задолжителна уплата аванс од 50 % од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување
 • За овој аранжман важат општите услови на патување на СКМТ