St George & Spa Hotel е лукзузен и модерен 4* хотел, на само 600м од гондолата и 1000м од центарот на Банско. Хотелот располага со апартмани и студија кои се опремени со wifi, сателитска, модерни тоалети, додека апартманите располагаат и со чајна кујна. Еден од најголемите базени во Банско се наоѓа баш во овој хотел, спа ценарот, теретаната, џакузито се бесплатни за користење.

ЦЕНИ НА БАРАЊЕ

ГЕНЕРАЛНИ ПОДАТОЦИ

-Во цените е вклучено: базен со минерална вода, сауна, парна бања, џакузи, арома сауна, Wi-fi, паркинг, трансфер до гондолата, детски клуб, во текот на вечерата – вода, безалкохолен пијалок и џус од автомат, локално пиво и вино!

-Полупансионот не се служи на 31.12. гостите имаат ручек на 01.01.2020
-Резервациите за Новогодишниот и Божиќниот период се прават со 100% уплата веднаш.

Новогодишна вечера – задолжителна – 70еур возрасен, 40 дете од 2-11.99год

Божиќна вечера – незадолжителна – 10еур возрасен, 5еур дете од 2-11,99год

-Baby cot – бесплатно

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур – зa престој од 1-3 ноќевања

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси ниту услужна такса

Политика на отказ:

Сезона А и Б – до 10 дена пред поаѓање без пенали, доцен отказ 1 ноќевање пенали

Сезона Ц – до 14 дена пред поаѓање без пенали, доцен отказ 3 ноќевања пенали

Сезона Д – до 24 дена пред поаѓање без пенали, доцен  отказ 100% пенали