Hotel Shumadija Rafailovici 2* се наоѓа во Бечичи, на 2км од плажата Dukley и нуди сместување со ресторан,бесплатен паркинг, бар и заеднички салон. Хотелот има градина и климатизирани соби со бесплатна Wi-Fi интернет конекција и сопствено купатило. Исто така, хотелот има и детско игралиште. Сите соби се опремени со ТВ со кабловска и фрижидер.

ЦЕНИ ЗА ЛЕТО 2021 СО ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА/АПАРТМАН ПО ЛИЦЕ ПО ДЕН НА УСЛУГА ПОЛУПАНСИОН!

Напомени:

 • – За ТРЕТ кревет во двокреветна соба 1/2 и апартман 1/4 се одобрува 30% попуст за возрасно лице
 • – За ЧЕТВРТ кревет во 1/4 апартман се одобрува 40% за возрасно лице
 • – Деца од 0-2 години имаат бесплатна услуга
 • – Деца од 2-12 години добива 50% попуст доколку престојува со двајца возрасни
 • – За еднокреветна соба се доплаќа 60% од сумата
 • – Ако во соба престојуваат 1 возрасно лице и 1 дете, во тој случај детето добива 20% попуст
 • – Ако во соба престојуваат 1 возрасно лице и 2 деца од 2-12 години, за двете деца следува попуст од 30%
 • – Доколку во соба четвртото лице е дете до 12 години добива гратис услуга
 • -Бесплатен паркинг за гостите од хотелот

Во цената вклучено:

 • – Ноќевање со појадок и вечера
 • – Бесплатен паркинг

Во цената не е вклучено:

 • – Туристичка такса
 • – За деца од 2-11,99 години – 50 центи по ден
 • – Тинејџери од 12-17,99 години – 1 евро по ден
 • – Возрасни 18-99 години – 1,50 евра по ден

ОПШТИ УСЛОВИ:

 • – За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување.
 • – Цените се дадени за наем на соба во евра, плаќањето е во денари (1 еур = 62 мкд.)
 • – Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка  и онлајн уплата на нашата веб страна
 •  – Задолжително патничко осигурување – може да се купи во агенцијата
 • – Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата
 • – Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патникот
 • – За ова патување потребен е валиден биометриски пасош или лична карта 
 • – Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • – Со оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ
[contact-form-7 id="1325" title="Contact Form"]