Хотелот Рила се наоѓа во срцето на ски центарот Боровец (1350м), веднаш до ски стазата. Располага со 257 соби, и 266 студиjа коi се наменети за фамилии. Располага со ресторан, лоби, тениско игралиште, одбојка, спа, базен, џакузи, (сауна, парна бања, и масажа со доплата).

ЦЕНИ НА БАРАЊЕ

Во цената е вклучено: користење на внатрешен базен, џакузи, сауна, крио зона, турска бања, парна бања, wi-fi, паркинг (доколку има слободни места) бесплатено чување на ски опрема и фен за сушење на ски чизми.

Промена на имиња или промена на резервација со Попуст за рано букирање – не е дозволена. Исто така попустот е ограничен за лимитиран број на соби.

Baby cot – Без доплата

Строго е забрането да се носи ски опрема и чизми за скијање во собите, сета се остава во депото на ски оставата на 1ви спрат.

Доплати:

Задолжителна Новогодишна вечера – 90еур возрасно лиле / 40еур дете од 2-11,99год

Незадложителна Божиќна вечера – 40еур возрасно лице / 20еур дете од 2-11,99год

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – зa престој од 1-3 ноќевања

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

ПОЛИТИКИ ЗА ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИИ

Откази на резервации кои не подлежат на казнени пенали: A -до 7 дена, B – до 30 дена, C и D – 10 дена, E – до 57 дена пред пристигнување.

Откази на резервации по предвидениот рок: A, C, D, E – казнени пенали во вредност од 2 ноќевања, B – 100% од сумата.

No show: 100% од сумата

Отказ на резервации кој се направени до РАНО букирање:

До 30дена пред пристигање – без пенали, 29-8дена пред пристигање – 2 ноќевања пенали.
Од 6-0 дена пред пристигање, не појавување или порано заминување од хотел – 100% задршка.

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ:
Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ“