Хотел Премиер беше номиниран за најдобар хотел во Бугарија 2010 година од страна на “World Travel Awards”, која ја доделува најпрестижната награда во областа на туризмот. Освои награда за најдобар хотел со 5* во Банско за 2009 / 2010 година, како и за најдобар Спа хотел во Бугарија во 2010 година. Се наоѓа на 700м одалеченост од жичарата.

Извонреден дизајн, комфорни соби, спа центар (затворен базен, џакузи на отворено со топла вода, сауна, ароматизирана сауна, руска бања, фитнес центар), приклучок за интернет, конференциска сала, ресторан, висок квалитет на услуга. Идеално место за ексклузивен зимски одмор.

ЦЕНИ НА БАРАЊЕ

Попустите се валидни со целосна уплата

Во цената е вклучено: богат појадок, употреба на спа центар, со внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, ски гардероба, надворешен паркинг,  превоз до гондолата.

Хотелот има два типа на соби: Smart collection и Executive Collection

Smart collection: се состои од двокреветни соби, јуниор свит и ексекутив свит, кој се декорирани и уредени со смирувачки дизајн.

Executive Colection: се состои од целосно реновирани соби кој гледаат према планината, и при пристигање во нив, гостите ги чека, шише вино, минерална вода и кошница со овошје.

Попустот и промоциите можат да се комбинираат 7=6 само од 30.11-19.12.2019 и од 06.01.2020

Политика при резервација: Задолжителна УПЛАТА на 50% депозит. (доколку е резервација со рана уплата, кога се потврдува, веднаш се доплаќа) истата се уплаќа најкасно до 14дена пред рокот, и не се рефундира доколку се прави промена или отказ на резервација, кога станува збор за резервација со попуст за рана уплата)

Бебешко креветче – бесплатно, на барање.

Новогодишната и Божиќната вечера не се задолжителни, но на 24.12 и 31.12.2018 не се служи вечера.

ДОПЛАТИ:

-Доплата за ПОЛУПАНСИОН 18еур по лице на ден, 10еур дете од 6-11,99год

-Ресортска такса по лице на ден – 1еур

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур – зa престој од 1-3 ноќевања

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ:
Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ