Hotel Perelik 4* се наоѓа на 50м од центарот и 1,5км до гондолата.

Хотелот располага со комплетно реновиран спа центар, со базен, фитнес, сауна кој се на располагање на гостите. Хотелот располага со ресторан, Италијански ресторан, таверна, бар, диско, кафе бар, лоби бар, ноќен клуб.

ЦЕНИ НА БАРАЊЕ

Во цените е вклучено: употреба на внатрешен базен, фитнес, сауна, интернет, превоз до гондолата на два ски области Пампорово и Мечкин Чал, ски гардероба.

Во цената не е вклучено: 
Новогодишната вечера е задолжителна – 55еур возрасен , 35еур дете од 2-11,99год
Божиќна вечера – незадолжителна – 20еур возрасен, 10еур дете од 2-11,99год.
Бебешко кревече – бесплатно – на барање

Задолжителни Доплати: 
Туристичка такса по лице на ден од 1еур, за 3 или помалку ноќевања 2еур по лице на ден.
Услужна такса по лице 3еур за цел престој и дете од 2-11,99год – 1,5еур.

Политика на отказ на резервација: 
Доцен отказ: Сезона А – 1 ноќевање пенали, Сезона Б – 100% пенали од тотал цената
Не појавување во хотел: Сезона А – 1 ноќевање пенали, Сезона Б – 100% пенали од тотал цената