Hotel Perelik е централно позициониран. Неодамна е реновиран и се здобил со уште една ѕвездичка. Ресторанот на хотелот е со капацитет до 450 места. Лоби барот работи 24 часа, а во понуда се и 2 ноќни бара и après-ski бар, како и италијански ресторан. За дополнителна забава тука се и кугланата, играчница, билијар сала… Хотелот нуди и затворен базен, скоро со олимписки димензии, одлично опремена теретана. WiFi интернет и трансфер до гондолата се бесплатни. За гостите на хотелот е обезбеден и бесплатен паркинг.

Собите се опремени со ЛЦД ТВ, бањарки, мини бар, сеф, телефон,  фен, бањарки, ел. бокал.

*Деск за продажба на ски пасови

*Прилагоден за лица со пречки во движење

ЦЕНИ НА БАРАЊЕ

PERELIK 4* – Пампорово
www.perelikhotel.com
Во цената е вклучено : појадок и вечера, користење на внатрешен базен, фитнес, транспорт до ски писти, ски гардеробер, интернет
Доплата за користење на релакс и спа центар (на лице место) : возрасен – 9€, дете – 6€
Дополнителни услови : 
 Дете до 4.99 год. – бесплатно
 Дете од 5-11.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
 Возрасен на дополнително легло – 25% попуст
 Дете до 11.99 год. на редовно легло со 1 возрасен – 25% попуст
 Доплата за еднокреветна соба – 20€ на ден, за Нова Година се наплаќа како за двокреветна соба
 Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 60€, дете (2-11.99 год.) – 40€
 Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден