Хотелот Пела сместен на брегот на Охридското Езеро, на 4км од градот во тивка инспиративна борова шума со своите модерни хотелски содржини ви овозможува извонредни услови како за одмор и рекреација така и за организирање на разни работилници, презентации, семинари, симпозиуми, конгреси и други настани. Се наоѓа на 130 метри од песочната плажа и нуди бесплатен интернет и климатизирани соби со балкон, место за седење и кабловска ТВ. Пештерската црква Св. Стефан е на само 300 м. Гостите можат да уживаат во билијард, пинг-понг. Масажа е возможна на Ваше барање. Децата можат да уживаат во игралиштето. Појадок и вечера се служат во ресторанот, кој има просторна тераса кон шумата.

За резервации направени до 01.04.2021 – 10% Попуст

ЦЕНОВНИК ЗА 2021

  • Цените се изразени по лице во собите, додека во апартманот цената е по ден.
  • Туристичката такса е вклучена во цената
  • Појадокот е на шведска маса, додена вечерата е според мени
  • Деца до 5,9 год. бесплатно
  • Деца од 6-11,9 год – имаат попуст од 50% попуст на сопствено легло

Политика на отказ:

  • -14 дена пред користење на услугата ( без надоместок );
  • -од 14 до 3 дена се задржува вредноста за 1 ноќевање
  • -помалку од 3 ноќевања 50% пенали
  • -No show – 100 % пенали
[contact-form-7 404 "Not Found"]