Hotel Park 3* Budva : сместен е во изобилство на зеленило кое на гостите им пружа мноштво Медитерански мириси како озон овозможувајќи им пријатна свежина во топлите летни денови.Закотвен на самиот морски брег, на неколку чекори од магичната Словенска плажа, на гостите им овозможува уживање во звуците од брановите и хотелското зеленило, како и прошетки низ уреденото шеталиште кое го поврзува Стариот град на Будва со Бечичи. . Хотелот се наоѓа на сама плажа

 Цените се за термин : 8 дена  / 7 ноќи –  појадок и вечера

 Цените се дадени:      по лице во евра (сопствен превоз)

Опис  на аранжман:

 • Цените се однесуваат по лице за 7 ноќевања со појадок и вечера (без превоз)
 • Цените се изразени во евра и се пресметуваат во денарска противредност по курс  1еур = 62 денари
 • Во цената е вклучен појадок и вечера кој се служат во ресторан на шведска маса
 • Хотелот се наоѓа на сама плажа

 Информации за собите:

 • Стандардните соби поседуваат: Поглед на планина / Поглед на море, Балкон, Клима, Фрижидер, ТВ, Сателитска телевизија, WI-FI и можност за бебешко креветче 

Напомена : 

 • Ценовникот во жолтата колона е со пресметан попуст и важи за резервации до 10.06.2021
 • Ценовникот во белитите колони е со редовни цени и без пресметан попуст
 • За отказ на резервации во (рана уплата со попуст за резервации до 10.06) не се враќа уплатениот аванс од 30% според цената одбрана од програмата

 Дополнителни информации – доплати:

 • *1/1 соба – Доплата од 50 % од цената
 • * Дополнително легло (Extra bed) – се доплаќа 70 % од цената.
 • * Туристичката такса во износ од 1,5 еур / по ноќевање се плаќа на рецепција  во хотелот

Попусти за деца:

 • * Прво дете 0-6 години гратис (заедничко легло), на дополнитлено легло 50%
 • *Второ дете 0-6 години 50 % (заедничко легло)
 • * Прво дете 05-14 години 50%
 • *Второ дете 06-14 години 50%
 • Препорачуваме патничко осигурување (инфо во агенција)

Информации за собите

 • Собите се доделуваат на рецепција во хотелот
 • Сместувањето во собите и одјавувањето е според  редот и политиката на хотелот кој генерално е сместување во 14:00часот и одјавување во 10:00часот
 • Бројот на лица треба да е идентичен со бројот на ваучерот издаден од туристичката агенција
 • Типот на соба се одредува за време на резервација во аранжманот (еднокреветна, двокреветна, трикреветна)
 • Третиот кревет како дополнителен се разликува во economic room од standard room
 • Economy Room приземје  2+0 – Собите се од 18 м2 и се наоѓаат на приземјето на хотелот. Сите соби се реновирани во 2017 година. Во зависност од видот, собите можат да бидат опремени со два кревети или брачен кревет. Сите соби се опремени со клима уред, мини фрижидер, кабловска телевизија и пристап до Интернет Wi-Fi
 • Economy Room приземје  2+1 – Собите се од 25 м2 и се наоѓаат на приземјето на хотелот. Сите соби се реновирани во 2017 година. Во зависност од видот, собите можат да бидат опремени со три единечни кревети или со брачен кревет и единечен кревет. Сите соби се опремени со клима уред, мини фрижидер, кабловска телевизија и пристап до Интернет Wi-Fi.
 • Standard Room поглед море 2+0 – Собите се 18 м2 и се наоѓаат на првиот кат од хотелот од страната спрема морето  Сите соби се реновирани во 2017 година. Собите се опремени со брачен кревет,  клима уред, мини фрижидер, кабловска телевизија и пристап до Интернет Wi-Fi.                    Овој тип на соби има тераса со поглед кон паркот и е опремен со маса и две столици
 • Standard Room поглед море 2+1 – Собите се 20 м2 и се наоѓаат на првиот кат од хотелот од страната спрема морето  . Сите соби се реновирани во 2017 година. Собите се опремени со брачен кревет и софа кревет што се користи како дополнително легло. Сите соби се опремени со клима уред, мини фрижидер, кабловска телевизија и пристап до Интернет Wi-Fi. Овој тип на соби има тераса со поглед кон паркот и е опремен со маса и две столици
 • Standard Room поглед море 3+0 – Собите се 25 м2 и се наоѓаат на првиот кат од хотелот од страната спрема морето. Сите соби се реновирани во 2017 година. Собите се опремени со брачен кревет и единечен кревет. Сите соби се опремени со клима уред, мини фрижидер, кабловска телевизија и пристап до Интернет Wi-Fi. Овој тип на соба има тераса со поглед кон паркот и е опремен со маса и две столици
 • Standard Room поглед море 3+1 – Собите се 30 м2 и се наоѓаат на првиот кат од хотелот од страната спрема морето. Сите соби се реновирани во 2017 година. Собите се опремени со брачен кревет, единечен кревет и софа кревет што се користи како дополнително легло. Сите соби се опремени со клима уред, мини фрижидер, кабловска телевизија и пристап до Интернет Wi-Fi. Овој тип на соба има тераса со поглед кон паркот и е опремен со маса и две столици
 • Standard Room поглед планина 3+0 – Собите се 25 м2 и се наоѓаат на првиот кат од хотелот од страната свртена кон градот. Сите соби се реновирани во 2017 година. Собите се опремени со три единечни кревети. Сите соби се опремени со клима уред, мини фрижидер, кабловска телевизија и пристап до Интернет Wi-Fi. Овој тип на соба има француска со ширина од 60 см.
 • Standard Room поглед планина 2+0 – Собите се 18 м2 и се наоѓаат на првиот кат на хотелот од страната кон планина. Сите соби се реновирани во 2017 година. Собите се опремени со два единечни кревети. Сите соби се опремени со клима уред, мини фрижидер, кабловска телевизија и пристап до Интернет Wi-Fi. Овој тип на соба има француска тераса ширина од 60 см.

 ОПШТИ  УСЛОВИ:

 •  *Секој програм е креиран со посебни услови.Агенцијата го задржува правото на промена на редоследот на активностите во програмата.
 • * условите на  новонастанатата ситуација со вирусот Ковид 19 доколку има промени ке бидете благовремено информирани за ново настанати случувања.Се молат туристите на хотелот да ги почитуваат протоколите и условите на хотелот
 • *Доколку патникот користи организиран превоз важат општите услови за секоја програма,Побарајте информации во агенција.
 • *Резервација на аранжманот се прави со валидна патна исправа и уплата на аконтација која е неповратна во случај на отказ од страна на патникот.
 • *Аконтацијата се уплаќа:од 30% остатокот десет дена пред користење на првата усуга.
 • *Цената е загарантирана само за целосна уплата. Во спротивно, загарантиран е само износот на аконтација, а остатокот е подлежен на промени.
 • *Во студио, апартман, хотел е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет.
[contact-form-7 id="1325" title="Contact Form"]