Хотел ,,Ozon” 3* е удобен хотел сместен во центарот на Брзече, на само 350 метри од Гондолата Брзече-Мали Караман која Ве води директно на ски патеките на Копаоник

Категоризиран како хотел со 3 ѕвезди, “Ozon” им нуди на своите гости идеален одмор, на идеална локација за идеална цена. Локацијата на хотелот е одлично позиционирана во туристичкото место Брзече кое се наоѓа на надморска височина од 1100 метри,на 18 километри од ски центарот Копаоник и во непосредна близина на гондолата која директно го поврзува со Копаоник , комбинирана со квалитетот на сместувањето е пријатно и добро место за идеален зимски одмор во сместувачки капацитети со врвен квалитет. Со акцент на срдечност, удобност, хигиена и квалитет, персоналот на хотелот е достапен 24 часа на ден за сите потреби на гостите. Во рамките на хотелот има ресторан и кафе-бар, интернет, паркинг со видео надзор, ски гардеробер,фитнес центар со сауна,џакузи-базен,теретана.

ЦЕНИ НА БАРАЊЕ

Tипови на соби:

 • Двокреветни соби со два одвоени кревети
 • Двокреветни соби со француски(брачен) кревет
 • Трокреветни соби со три единечни кревети
 • Четирикреветни апартмани со еден брачен кревет во едната соба  и дневна соба со софа на развлекување
 • Петтокреветни поткровни соби со брачен кревет и три одвоени легла
 • Сите соби и апартмани имаат сопствена бања со туш кабина, фен, мини фрижидер,ТВ, бесплатен wi-fi и тераса(дел од собите).

Појадокот и вечерата во хотелот се на база на шведска маса.

Напомена:

 • Во 1/2 + 2 Апп 4то лице максимум 12 години возраст;
 • Во 1/5 Апп 4то и 5то лице максимум 12 години возраст;

ПАКЕТ ЦЕНИ ПО ЛИЦЕ СО ОРГАНИЗИРАН ПРЕВОЗ

Термини и цена:

 • 02/06.01.2022 5 дена (цена 14.500,00мкд)
 • 06/11.01.2022 6 дена (цена 17.500,00мкд)
 • 11/16.01.2022 6 дена (цена 17.500,00мкд)
 • 16/21.01.2022 6 дена (цена 17.500,00мкд)

Дополнителни информации:

Во цената на аранжманот се вклучени следните услуги:

 • Автобуски превоз на релација Скопје-Брзече-Скопје
 • 4 или 5 полупансиони – појадок и вечера на база шведска маса во хотелскиот ресторан
 • Користење на wifi , внатрешен базен – џакузи,сауна,ски гардеробер за опрема, теретана…
 • Ски инструктор – Придружник во текот на скијањето
 • Претставник на агенцијата
 • Организирани забави со многу изненадувања
[contact-form-7 404 "Not Found"]