Хотелот се наоѓа непосредно до градскиот парк во самиот центар на Банско на 5мин пешачење. Во него ве чекаат тишината и волшебната харизма на планината Пирин и духот на старото преродбенско Банско.

Хотелот располага со: ресторан, меана, спа: внатрешен базен, фитнес, џакузи, сауна, био сауна, релакс зона, интернет, детски клуб, паркинг.

ЦЕНИ НА БАРАЊЕ

Генерални податоци:

  • -Во цените е вклучено: базен, финска сауна, био сауна, парна бања, џакузи, арома сауна, Wi-fi, паркинг, трансфер до гондолата, детски клуб
  • -Полупансионот не се служи на 31.12. гостите имаат ручек.
  • -Новогодишна вечера -72еур возрасен, 38еур дете од 5-12,99год
  • -Божиќна вечера – незадолжителна.
  • -Бебешко креветче – бесплатно на барање.
  • -Сеф во соба – со доплата од 3еур на ден на лице место.
  • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре
  • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур – зa престој од 1-3 ноќевања
  • -Дете од 0-1,99год не плаќа такси

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ.