Хотелот Орловец се наоѓа на 1600м надморска височина, во самиот центар на Ски Центарот Помпорово. Хотелот е целосно реновиран, сите соби и СПА центарот.

Хотелот располага со ресторан, лоби бар, пиано бар, спа, базен, џакузи, хидромасажа, масажа, парна бања, затворен паркинг, wi-fi, vichy туш и солариум. Хотелот ги реновираше сите соби заедно со велнес центарот и рекреативниот центар.

Цените се изразени по СОБА НА ДЕН на ДЕН, на база НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК или ПОЛУПАНСИОН
Цените се изразени во евра, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 61,8мкд.

ЦЕНИ НА БАРАЊЕ

Во цената е вклучено: користење на внатрешен базен, сауна, фитнес, парна бања, паркинг, превоз до ски терените, интернет.

ДОПЛАТИ:
Туристичка такса по лице на ден, од 1еур, за 3 или помалку ноќевања 2 еур по лице на ден
Услужна такса по лице за целиот престој од 3еур , и 1,5еур за дете од 2-11,99год

Божиќната вечера и Новогодишна вечера- задолжителна.

Новогодишна вечера: 55еур, дете од 2-11,99 год – 35еур, Божиќна 25еур возрасен, 15 еур дете од 2-11

99год

ПОЛИТИКА НА ОТКАЗ:
No Show: A, B и D – пенали од 1 ноќевање; C – 100% задршка на средства.
Бебешко креветче – бесплатно ( на барање )

Минимум престој во висока сезона 3 ноќевања.

ОСТАНАТИ УСЛОВИ
* Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
* Важат Општите услови на СКТМ.