Hotel Orbilux 3* Се наоѓа на 500м од гондолата и на 1км од центарот на Банско. Хотелот располага со ресторан, лоби, спа центар (базен, фитнес, сауна, парна бања) Хотелот е составен од студија, едноспални и двоспални апартмани.

ЦЕНИ НА БАРАЊЕ

Во цената е вклучено: употреба на спа центар, базен, сауна, парна бања, џакузи, ски гардероба, транфер до гондолата, надворешен паркинг.

Божиќна вечера (незадолжителна ) = 30еур возрасно лице, 15еур дете од 3-12,99год

Новогодишна вечера (задолжителна) = 55еур возрасно лица, 27еур дете од 3-12,99год

Попустите и промоциите НЕ можат да се комбинираат!

ДОПЛАТИ:

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур – зa престој од 1-3 ноќевања

-Дете од 0-1,99год не плаќа такси ниту услужна такса

Политика на отказ на резервација:

Доцен отказ: Период А, Ц, Д – 1 ноќевање пенали, Период Б – 50% пенали.

Не појавување во хотел: Период А, Ц, Д – 1 ноќевање пенали, Период Б – 50% пенали.

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ.