• Бесплатен превоз до ски лифтот, базен, фитнес, сауна, џакузи, интернет, клуб за деца
 • Минимум престој во висока сезона (27.12-02.01)- 4 ноќевања
 • Божиќна Вечера (незадолжителна)- 28 еур за возрасен/ 18 еур за деца (0-13.99 год)*
 • Новогодишна Вечера (задолжителна ) -65 еур за возрасен / 35 еур за деца (0-13.99 год )*
 • *Деца 0-5.99 год имаат опција да не платат Божиќна и Нов. Вечера,во тој случај не добиваат место и вечера
 • Доплата за All Inc: 8 еур за возрасни / 4.50 еур за деца (6-13.99 год) на ден
 • Деца 0-5.99 год на дополнително легло- бесплатно
 • Дете 0-5.99 год со 1 возрасен во Двокреветна=Еднокреветна
 • Едно дете 6-13.99 на редовно легло со 1 воз. во двокреветна-50% попуст
 • Дете 0-13.99 год на редовно легло во АПП плаќа полн износ (нема попуст)
 • Прво дете 6-13.99 год на дополнително легло во АПП-бесплатно
 • Второ дете од 6-13.99 год на дополнително легло во АПП-50% попуст
 • Возрасен на дополнително легло во АПП-50% попуст
 • Попусти за рана резервација (Не важат за висока сезона-21.12-02.01)
 • 15% попуст за резервации направени до 31.10.
 • 10% попуст за резервации направени до 30.11.
 • Екстра попусти: (7=6, 14=12) за престој во хотел од 01.12-19.12 и од 17.01-17.04.
 • Екстра попустите може да се комбинираат само со 10% попустот за рана резервација

Цената не вклучува:

 • Туристичка такса 1 еур по лице на ден
 • Организиран превоз: 40 еур повратен билет / 30 еур во еден правец
 • Важна напомена:
 • РАНО БУКИРАЊЕ не подложи на промена на термин или хотел, како и откажување на резервацијата од страна на
 • патникот. Уплатениот аванс од 50% не се враќа.
 • За резервации направени без Рано букирање, важат општите услови од Член. 6 од Договорот за патување.
 • Цените се дадени во евра, плаќањето е задолжително во денари (1еур=61.8мкд)
 • Задолжително патничко и здраствено осигурување
 • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош (3 месеци), не се потребни вакцини
 • За резервација задолжителна уплата аванс од 50 % од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување
 • За овој аранжман важат општите услови на патување на СКМТ
[contact-form-7 id="1325" title="Contact Form"]