На над 2000 метри надморска височина, во тивок дел на Копаоник, се наоѓа  MujEn Lux. Опкружен со недопрена природа, чиј поглед започнува секој ден со задоволство, ќе ви овозможи врвен одмор на Копаоник. Тие се наменети за сместување на повремени патници, скијачи, студенти, ученици, вљубени парови, љубители на планина, неразделни пријатели, работни колективи и семејства. Опремени да ви понудат луксуз, функционалност и удобност истовремено, апартманите MujEn Lux, по првиот престој, стануваат место кое го сакате и место во кое секогаш се враќате.

Wellness & Spa центарот овозможува целосна релаксација, ментално одвојување од секојдневниот стрес. Со релаксирачка музика и примамлив мирис на есенцијални масла, изберете масажа што ќе ве релаксира и ќе го осветли денот. Во пријатен ориентален амбиент, можете да ја подобрите виталноста на целото тело со голем избор на масажи. Опуштете го вашето тело и зајакнете го вашето здравје во инфрацрвена и финска сауна, џакузи, парна бања, затворен базен или на тепидариум со поглед на долината.

Заокружете го идеалниот ден уживајќи во ресторанот MujEn со избрани автентични кулинарски специјалитети со внимателно зачувани традиционални кулинарски елементи. Богати ароми, уникатен вкус на јадења што ја следат секоја сезона дава посебна нота во елегантен амбиент со прекрасен поглед на падините на Копаоник.

ЦЕНИ НА БАРАЊЕ

Во цената е вклучено: транспорт до ски ресортот 5 термини на ден додека оперира гондолата.

Во цената не е вклучено:

 • Можна е доплата од 10еур за употреба на спа во Мујенлукс зградата, кој вклучува внатрешен базен со џакузи, финска сауна, инфраред сауна, арома парна бања, тепидариум, солена соба.
 • Локална такса од 120динари за возрасен и 60динари за деца од 7-14,99го, дете до 6,99го – не плаќа такса.
 • Осигурување – 30дин по лицена на ден, за возрасни и деца
 • Доплати за оброк, согласно табелата погоре.
 • Check in: 14h, Check out: 10h.

Политика на плаќање: 

За резервација е потребно 50% уплата при вршење на резервацијата, остатокот 15дена пред пристигање.

Политика на отказ на резервација: 

 • До 45дена пред пристигање – 5% пенали
 • Од 44-30дена пред пристигање – 10% пенали
 • Од 29-20 дена пред пристигање -20% пенали
 • Од 19-15 дена пред пристигање – 40% пенали
 • Од 14-10 дена пред пристигање – 80% пенали
 • Од 9-6 дена пред пристигање – 90% пенали
 • Од 5-0 дена пред пристигање – 100% пенали

После потврда на резервација, истата може да се промени, само со согласност на хотелот.

[contact-form-7 404 "Not Found"]