Хотелот се наоѓа веднаш до Ски теренот во Банско, неговата позиција е погодна за влез и излез на скии.

На располагање на гостите е главниот ресторан, лоби бар, уникатниот спорт ресторан, релакс зона со финска сауна, римска бања, сауна, џакузи и базен со детска секција.

ЦЕНИ НА БАРАЊЕ

 • Бесплатно користење на базен, сауна, солена сауна, парна бања, римска бања, ски остава, интернет
 • Ограничен број на Трокреветни Делукс соби (3 стандардни легла)-на барање
 • Опција за АПП со 4 редовни легла – на барање
 • Доплата за Делукс ВИП АПП-65 еур на ден (дополнително на цената на апартманот)
 • Доплата за гаража со греење – 8 еур на ден (со потврда од хотелот)
 • Новогодишна вечера (задолжителна)-85 еур возрасен /45 еур дете од 2-12.99 год. Дете 0-1.99 год бесплатно
 • Дете 0-1.99 год бесплатно
 • Дете од 2-12.99 год на редовно легло во Двокреветна соба- 20% попуст
 • Возрасен на дополнително легло-20% попуст
 • Попусти за рана резервација:
 • 20% попуст за резервации направени до 31.07.
 • 15% попуст за резервации направени до 31.08.
 • 10% попуст за резервации направени до 30.09.
 • Екстра попусти: 7=6, 10=9, 11=10, 14=12 за пристигнување до 23.12. и од 13.03. до крај на сезона.
 • Двата попусти може да се комбинираат

Цената не вклучува:

 • Туристичка такса 1 еур по лице на ден
 • Организиран превоз: 40 еур повратен билет / 30 еур во еден правец
 • Важна напомена:
 • РАНО БУКИРАЊЕ не подложи на промена на термин или хотел, како и откажување на резервацијата од страна на патникот. Уплатениот аванс од 50% не се враќа.
 • За резервации направени без Рано букирање, важат општите услови од Член. 6 од Договорот за патување.
 • Цените се дадени во евра, плаќањето е задолжително во денари (1еур=61.8мкд)
 • Задолжително патничко и здраствено осигурување
 • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош (3 месеци), не се потребни вакцини
 • За резервација задолжителна уплата аванс од 50 % од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување
 • За овој аранжман важат општите услови на патување на СКМТ