Хотел Mountain Paradise 4* Bansko – се наоѓа на 380м од ски лифтот и на 10мин пешки до центарот на Банско.
Комплексот располага со разни типови на соби, студија, едноспални и двоспални апартмани кои се опремени со мини кујна, фрижидер, ТВ, дополнителни легла, дневен престој, wi-fi. Хотелот располага со лоби бар, ресторан за 200 лица, детско катче, фитнес, спа центар со базен, џакузи, сауна, парна бања, детски базен, и масажи со доплата. Хотелот исто така има и подземен паркинг со доплата на лице место.

ЦЕНИ НА БАРАЊЕ

Ако останите 7 дена – имате еден ден гратис (плаќате за 6 ноќи).

ДЕЦА со родители: 0 – 5.99 год. Гратис, прво дете од 6 – 11.99 год = 50 %, второ дете од 6 – 11.99 = гратис, лица над 12 год. плаќаат 70 %, користат: храна и дополнителен кревет.

– појадок и вечера – шведски стол,

– туристичка такса  вклучена во цената

– бесплатно користење на сауна, базен, џакузи фитнес, WI-FI., превоз: хотел  гондола

ДОПЛАТА ЗА АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ САМО ЗА ТЕРМИНИТЕ:

Поаѓање на 08 и 12 .01.2020, со враќање на 12 и 19.01.2020 год.

1600 денари возрасен а деца од 2 до 14 години 1000 ден.

Доплата – патничко здравствено осигурување 60 денари од ден (без франшиза со вклучена спортска незгода), а за деца до 18 год – 40 денари од ден (задолжително).