Комплексот МИЗО се наоѓа на самиот брег на Охридското Езеро, во близина на старата рибарска населба Канео и на само 1 км. од старата Охридска чаршија. Во склопот на комплексот се наоѓаат :

 • –          ХОТЕЛ (располага со 34 комфорни делукс соби. Собите се опремени со кабелска ТВ, WI-FI, телефон, ТВЦ, фен, тераса).
 • –          Депанданс 1 (располага со 29 соби, опремени со кабелска ТВ, ТВЦ, WI-FI, фен, тераса)
 • –          Депанданс 2 (располага со 20 соби, опремени со кабелска ТВ, ТВЦ, WI-FI, фен, тераса)
 • –          Депанданс 3 (располага со 20 соби, опремени со кабелска ТВ, ТВЦ, WI-FI, фен, тераса)
 • –          Вили/АПАРТМАНИ (нови, прекрасно уредени, за престој на максимум 4-6 лица, 2 спални соби, дневен престој, кујна, ТВЦ, кабелска ТВ, WI-FI, тераса)
 • –          Сопствена плажа
 • –          Терени за тенис, ракомет, мал фудбал, кошарка
 • –          Сопствен паркинг

Хотелот располага и со ресторан, вип-бар, летна тераса, како и откриен базен, веднаш до модерно уредената сопствена плажа.

ЦЕНИ ЗА ЛЕТО 2021

Од 31.07 – 31.08 хотелот ќе прима резервации само ноќевање со појадок

 • ЦЕНИТЕ за СОБИТЕ се однесуваат по ЛИЦЕ, на ден, во зависност од услугата која ќе ја одберете
 • –          ЦЕНИТЕ за АПАРТМАНИТЕ се однесуваат за нивен НАЕМ, на ден.
 • –          ДОПЛАТА за ОБРОК (за клиентите кои престојуваат во апартмани) изнесува 7 € на ден, по лице.
 • –          ДЕТЕ до 4,99 год. со 2 возрасни лица (не користи кревет) – ГРАТИС
 • –          ДЕЦА од 5 – 7,99 год. плаќаат 50% од цената за возрасен (користат легло и услуги од хотелот)
 • –          ДЕЦА од 8 – 10,99 год. плаќаат 70% од цената за возрасен (дозволено е сместување на 2 деца до 7 год. во 1/3 соба)
 • –          Секој оброк за деца од 1 -12 години се наплаќа по цена од 5€

[contact-form-7 404 "Not Found"]