Милмари Ресорт (хотел Милмари) е комплетно нов хотелско-туристички комплекс на падините на Копаоник, лоциран во викенд одморалиштето, на регионалниот пат Копаоник-Рашка. Овој луксузно украсен комплекс во моментов е категоризиран со 3 *, а она што Milmari Resort плени, се модерни и функционално опремени сместувачки единици со посебен акцент на топлите тонови на бои кои се присутни во ентериерот, што му дава на гостинот искуство во семејна атмосфера.

Покрај исклучително удобните простории, нашите гости ги имаат на располагање сите капацитети на Велнес центарот. Професионалниот и секогаш пријателски персонал ќе даде се од себе да го направи вашиот престој незаборавно искуство преку корисни совети за употреба на велнес-објекти, разни видови масажи.

И после релаксација, секогаш сте добредојдени во некој од нашите ресторани каде ќе имате можност да уживате во специјалитетите на локалната и меѓународната кујна. Одморалиштето Милмари размислува и за своите омилени гости. Во рамките на комплексот има игротека за деца со целата потребна опрема во која ќе уживаат децата .. Ве очекуваме!

ЦЕНИ НА БАРАЊЕ

Во цените е вклучено:

 • Појадок и вечера (буфет маса) , употреба на велнес & спа центар, паркинг (ограничени места), бесплатен трансфер до ски ресортот и назад, ски депо во центарот за скијање, бебешко креветче на барање, детско катче со надзор на родители, wi-fi покриеност на целиот комплекс.

Во цената не е вклучено:

 • Туристичка такса на ден по лице од 100динари за возрасен и 50дин за дете од 7-14,99год, дете до 6,99год не плаќа такса
 • Осигурување од 20динари за возрасни и деца, без разлика на возраст

Ценовна политика: 

 • Цена за помалку од 3 ноќевања престој се зголемува за 20%
 • Цена за 1 лица, т.е еднокреветна соба се зголемува за 75% од цената на двокреветна соба
 • Бебе од 0-1,99год – со два родители – кое користи заеднички кревет – бесплатно

Политика на резервирање и плаќање: 

 • При правење резервација е потребно 30% аконтација, за потврда на резервација
 • За период на престој од 25.12-07.01.2021, аконтација од 50% е потребна при резервирање
 • Остатокот се доплаќа најкасно 15дена пред пристигање

Политика на отказ на резервација: 

 • Во случај на отказ, хотелот не ја рефундира уплатената аконтација
 • Промена на резервација може да се направи со предходна консултација и одобрување од хотелот
 • Хотелот наплаќа полна цена, доколку гостите си заминат порано и не го искористат неискористениот дел од аранжманот
 • Хотелот не признава отказ на резервација со причина на лоши временски услови

Повеќе информации за опис на сместувачкиот капацитет со изглед и капацитет на собите и апартманите: https://www.milmari.rs/resort/smestaj/

[contact-form-7 404 "Not Found"]