Еден од најстарите ресорти во Охрид на извонредна локација помеѓу зеленилото од Галичица, синилото од езерото и блиску до градот. Плажата на помалку од 50 метри, бесплатен паркинг, теретана, надворешен базен, одлична кујна.

ЦЕНОВНИК СО ПАКЕТНИ ЦЕНИ ПО СОБА

Сите цени се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

Цената вклучува:

 • 7 полупансиони по соба (во двокреветна соба, цената е за двајца возрасни) ;
 • Дете до 05.99 години – Бесплатно;
 • Користење на клима уред;
 • Интернет;
 • Паркинг бесплатен со претходна резервација.
 • Туристичка Такса

ЦЕНОВНИК ПО СОБА ОД НОЌ

Доплати:

 • Дете од 06.99 до 09.99 години плаќаат 50% од цената на возрасен во легло со двајца родители
 • Трет возрасен во соба плаќа 70% од сумата
 • За едно ноќевање +5 евра
 • Доплата за соба со поглед на езеро 3 евра од соба по ноќ
 • За ноќевање со појадок цената се намалува за 3 евра по лице од ден
[contact-form-7 id="1325" title="Contact Form"]