Хотел лоциран во живописниот предел на Банско, во подножјето на планината, во близина на гондолата. Идеален за семејни и ски одмори, за романтично бегство од секојдневието. Нуди можност за рекреација и спортување. Располага со перфектно опремени апартмани и балкони со прекрасен поглед. Во склоп на хотелот има ресторан, лоби, паркинг, ски гардеробер. СПА Центар: внатрешен и надворешен базен, фитнес, сауна, парна бања, масажи и спа процедури.

ЦЕНИ НА БАРАЊЕ

 • Бесплатно користење на базен, 2 сауни, парна бања, Турска бања, фитнес, интернет, превоз до ски лифтот (08:00-10:00 и од 15:30-17:00 часот)
 • Нема стандардна вечера на 31.12. Гостите со Полупансион наместо вечера ке имаат ручек на 01.01.19
 • Минимум престој: 3 ноќи – за пристигнувања или престој од 27.12-11.01 и 2 ноќи во останатиот период
 • Доплата за полупансион-10 евра за возрасен/5,50 евра за дете 2-11.99. Во полупансионот се вклучени и пијалоци за време на вечерата: пиво, бело и црвено вино, минерална вода.
 • Новогодишна вечера (незадолжителна)-65еур возрасен /35 еур дете од 6-11.99 год./Дете 0-5.99 бесплатно
 • Доплата за поглед на планина (на барање) за сите типови на соби освен за Двокреветна Промо соба -7 еур по соба на ден
 • Гаража-10 еур за 24 часа
 • Бебешко креветче (на барање)-5 еур на ден
 • Прво дете од 0-11.99 год. на дополнително легло со 2/4 возрасни -бесплатно
 • Второ дете од 2-11.99 год. на допол.легло во суит со 1 спална/Фамилијарен АПП со 2/4 воз. -50% попуст
 • Дете 2-11.99 на редовно легло во сите соби плаќа целосен износ, нема попуст
 • Возрасен на дополнително легло-30% попуст
 • Попусти за рана резервација:
 • 25% попуст за резервации направени до 30.09.
 • 20% попуст за резервации направени до 31.10.
 • 15% попуст за резервации направени до 30.11.
 • 10% попуст за резервации направени до 19.12.
 • Екстра попуст: -за престој во хотел 01.12-05.03: 7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12 -за престој во хотел 06.03-31.03: 7=5, 8=6, 9=7, 10=8, 11=9, 12=10, 13=11, 14=10
 • Двата попусти не може да се комбинираат

Цената не вклучува:

 • Туристичка такса 1 еур по лице на ден
 • Организиран превоз: 40 еур повратен билет / 30 еур во еден правец
 • Важна напомена:
 • РАНО БУКИРАЊЕ не подложи на промена на термин или хотел, како и откажување на резервацијата од страна на патникот. Уплатениот аванс од 50% не се враќа.
 • За резервации направени без Рано букирање, важат општите услови од Член. 6 од Договорот за патување.
 • Цените се дадени во евра, плаќањето е задолжително во денари (1еур=61.8мкд)
 • Задолжително патничко и здраствено осигурување
 • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош (3 месеци), не се потребни вакцини
 • За резервација задолжителна уплата аванс од 50 % од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување
 • За овој аранжман важат општите услови на патување на СКМТ