Лоциран на 100 м до Манастирот Калишта во областа Елен Камен, хотелот Макпетрол нуди надворешен базен, игралиште за деца на само 100 метри од езерото.

ЦЕНОВНИК СО ПАКЕТНИ ЦЕНИ ПО ЛИЦЕ

Сите цени се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

Цената вклучува:

 • 7 ноќевања со појадок по лице;
 • Дете до 06.99 години – Бесплатно;
 • Користење на клима уред;
 • Интернет;
 • Паркинг
 • Туристичка Такса

ЦЕНОВНИК ПО ЛИЦЕ ОД НОЌ

Доплати:

 • Дете од 06.99 до 12.99 години плаќаат 50% од цената на возрасен во соба со двајца родители
 • Возрасно лице (над 13 години) плаќа 70% од соодветната услуга
 • Доплата за полупансион – 5 евра по лице од ден, доплата за полн пансион – 15 евра од ден

Напомени:

 • Лимитирани број на 1/2 соби со дополнително легло за уште едно дете.
 • Во Џуниор Суит или Апартман има помошни легла каде што можат да се сместат максимум две деца.
[contact-form-7 id="1325" title="Contact Form"]