Хотелот се наоѓа на 450 m од центарот на Банско, и 1.5 km од гондолата. Нуди бесплатен превоз до гондолата.

Опис на соби:

Хотелот има 127 соби: Studio Luxury (25 – 30 m2), Apartman Luxury (~ 35 – 40 m2), Apartman Deluxe (50 – 55 m2), Apartman Executive (60 – 65 m2), Apartmani со 2 соби (82 – 85 m2).

Studio Lux: Една соба со француски лежај или два одвоени кревети, софа на пуштање, кујна, сателитска телевизија, телефон, Wi – Fi интернет, сеф, мини бар, фен за коса;
Apartman Lux: Спална соба, дневна соба со кујна, сателитска телевизија, телефон, Wi – Fi интернет, сеф, мини бар, тоалет (када / туш), фен;
Apartman Deluxe: Голем апартман со спална соба со француски лежај, дневна соба со кујна со камин (само во некој апартмани), трпезарија, TV, телефон, Wi – Fi интернет, сеф, мини бар, тоалет (када / туш), фен;
Apartman Executive: Спална соба со брачен кревет, дневна соба со кујна, камин, телевизор, телефон, Wi – Fi интернет, сеф, мини бар, тоалет (када / туш), фен. Во овој тип на сместување хотелот нуди појадок во соба – бесплатно;
Apartman (2 спални): Има две спални и дневна соба со кревет на пуштање, TV, телефон, Wi – Fi интернет, сеф, мини бар, тоалет (када / туш), фен;
Услуга:

Хотелот има и спа центар и нуди бесплатно користење на: Фитнес сала; Базен со хидромасажери; Сауна, џакузи.

ЦЕНИ НА БАРАЊЕ

 • Бесплатно користење на био базени за возрасни и деца со хидро масажа систем, базен со солена вода, солена соба, ледена соба, релакс зона, џакузи, фитнес центар, сауни, парна бања, чување деца 3-6 год од 08:00-22:00, превоз до ски лифтот, остава за ски опрема, Wi-Fi
 • Минимум престој за Божиќ 3 ноќи, за Нова Година 4 ноќи
 • Доплата за вечера 17 еур возрасен/ Дете 4-11.99 год. 10еур
 • Божиќна вечера на 25.12 (задолжителна)-48 еур возрасен / 30 еур дете од 4-11.99 год.
 • Новогодишна вечера во главен ресторан (задолжителна)-127еур по лице за возрасен/90 евра за дете 12-17.99. 70 еур за деца 4-11.99
 • Новогодишна вечера во италијанскиот ресторан -197 еур за воз./140 евра за деца 12-17.99 /104 евра за деца 4-11.99
 • Едно дете од 0-03.99 год. на дополнително легло со 2 возрасни или со 4 возрасни во АПП со 2 спални- бесплатно
 • Едно дете 4-11.99 год. на дополнително легло со 2 возрасни или со 4 возрасни во АПП Lux со 2 спални-бесплатно на Ноќевање со појадок
 • Едно или две деца 0-11.99 на дополнително легло со 2 воз. Во АПП Делукс или АПП Exucutive-Двете деца бесплатно нa Ноќевање со појадок
 • Трето дете 4-11.99 на дополнително легло со 2 воз. во АПП Делукс или АПП Exucutive-18 евра НП
 • Едно дете 4-11.99 на дополнително легло со 3 воз. во АПП Делукс / Exucutive-бесплатно
 • Второ дете 4-11.99 на дополнително легло со 3 воз. во АПП Делукс / Exucutive – 18 евра НП
 • Две деца 0-11.99 со 1 воз. во Студио Лукс- секое дете има по 50% попуст-НП
 • Трет Возрасен на дополнително легло во АПП Делукс или АПП Exucutive -40% попуст
 • Петто возрасно лице на дополнително легло во АПП Лукс со 2 спални – 40% попуст
 • Попусти за рана резервација:
 • 15% попуст за резервации направени до 15.10. (не важи за период 27.12-02.01)
 • 10% попуст за резервации направени до 30.11.
 • Екстра попуст: За престој од 03.01-16.01.2020 (7=6; 8=7; 9=8, 10=9, 11=10, 12=11; 13=12; 14=12). Бесплатно е последното ноќевање за време на престојот.
 • Двата попусти не може да се комбинираат

Цената не вклучува:

 • Туристичка такса 1 еур по лице на ден
 • Организиран превоз: 40 еур повратен билет / 30 еур во еден правец
 • Важна напомена:
 • РАНО БУКИРАЊЕ не подложи на промена на термин или хотел, како и откажување на резервацијата од страна на
 • патникот. Уплатениот аванс од 50% не се враќа.
 • За резервации направени без Рано букирање, важат општите услови од Член. 6 од Договорот за патување.
 • Цените се дадени во евра, плаќањето е задолжително во денари (1еур=61.8мкд)
 • Задолжително патничко и здраствено осигурување
 • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош (3 месеци), не се потребни вакцини
 • За резервација задолжителна уплата аванс од 50 % од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување
 • За овој аранжман важат општите услови на патување на СКМТ