Реновираниот Хотел Лион, се наоѓа во помирен дел на Боровец, и нуди затворен базен и бесплатен превоз до ски лифтовите. Хотелот исто располага со, ресторан, лоби бар, велнес центар, соби за непушачи, паркинг, собен сервис, сервис за пеглање и перење, менувачница, билјард, пинг понг.

Спа центарот располага со затворен базен, сауна, парна бања, турска бања, амам и можност за масажни третмани со доплата.

Секоја хотелска соба располага со ТВ, мини бар, телефон, бања со када.

ЦЕНИ НА БАРАЊЕ

Во цените е вклучено: ноќевање на база полупансион, употреба на базен, сауна, фитнес, џакузи, трансфер до гондолата и назад. За време на вечерата вклучени се и пијалоци како пиво, вино, вода и џус.

Во цените не е вклучено: употреба на спа зоната, (амам, парна бања, финска сауна, масажи) собен сервис и паркинг – 8лева на ден на лице место се плаќа.

Промоциите и попустите можат да се комбинираат

Доплати:

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур – зa престој од 1-3 ноќевања

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

-Новогодишна вечера – задолжителна: 75еур возрасен, 35еур дете од 4-11,99год

-Божиќна вечера – не задолжителна: 45еур возрасен, 22.5еур дете од 4-11,99год

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ:

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ.