Хотел Кристал се наоѓа во Валона, на 250м одалеченост од плажа и шеталиштето на Валона, каде има простор за користење на јавна плажа која е бесплатана за користење, и плажа со организиранири лежалки и чадори со доплата на лице место (зависно од барот во кој го имате избрано) на самото шеталиште има многу бројни продавници, прехранбени продавници, барови, пицерии, ресторани со пристапни цени.

Појадокот во хотелот се одвива во лобито или во надворешна уредена тераса, хотелот нуди бесплатна употреба на клима и интернет (wi-fi) паркинг места на лице место на расположливост, но е можно зависно од расположливост да се паркира покрај самата ограда на хотелот.

Хотелот Кристал располага со повеќе типови на соби, секоја со свој тоалет, тераса, клима, wi-fi, фрижидер, во собите нема кујни и прибор за јадење и во нив не се готви, хигиената во хотелот се одржува на секој 2 дена, се менуваат чаршафи и пешкири.

Двокреветна соба: со брачно легло ( за 2 возрасни лица + 1 дете до 5,99год, кое дели легло со родители)

Трокреветна соба: со брачно легло + 1 единечно легло ( за 3 лица + дете до 5,99год кое дели легло со родители)

Трокреветна соба + софа: со едно брачно легло + 1 единечно легло + софа (погодно за 3 лица+ дете до 12,99год + дете до 5,99год)

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊА СО ПОЈАДОК

(НАПОМЕНА: ПРВАТА И ПОСЛЕДНАТА СМЕНА СЕ ИЗРАЗЕНИ САМО ЗА НАЕМ, И НЕ СЛЕДУВА ПОЈАДОК)

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА ИЗРАЗЕНИ СО ПОПУСТ, СЕ ВАЛИДНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 28.02.2022

ВАЛОНА – ХОТЕЛ КРИСТАЛ
ЦЕНА ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊА СО ПОЈАДОК
ПериодНоќЦена по лицеЦена со попуст до 28.02.2022
02.06-09.06.20227 Наем8969
09.06-16.06.20227 BB10989
16.06-23.06.20227 BB11999
23.06-30.06.20227 BB129109
30.06-07.07.20227 BB149129
07.07-14.07.20227 BB189169
14.07-21.07.20227 BB189169
21.07-28.07.20227 BB189169
28.07-04.08.20227 BB189169
04.08-11.08.20227 BB189169
11.08-18.08.20227 BB189169
18.08-25.08.20227 BB179159
25.08-01.09.20227 BB159139
01.09-08.09.20227 BB149129
08.09-15.09.20227 BB9979
15.09-22.09.20227 Наем8969

Услови за деца: 

Две деца се бесплатни до 12.99год, опис: 

Двокреветна соба: со брачно легло ( за 2 возрасни лица + 1 дете до 5,99год, кое дели легло со родители – бесплатно)

Трокреветна соба: со брачно легло + 1 единечно легло ( за 3 лица + дете до 5,99год кое дели легло со родители – беплатно) 3то возрасно -70% попуст

Трокреветна соба + софа: со едно брачно легло + 1 единечно легло + софа (погодно за 3 лица + дете до 12,99год + дете до 5,99год) – 3то Возрасно – 70% попуст на цената на возрасен, две деца до 12,99год – бесплатно

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Валона преку граничен премин Ќафасан: 

Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола 45€ по лице
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 55€ по лице
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице
Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Валона преку граничен премин Ќафасан:
Битола (Пред спортска Сала) – 45€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола  – 45€
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола –45€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -45€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -45€ по лице
Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

Време на поаѓање за АЛБАНИЈА:

Сатници на поаѓање:

 • 22:00 h Скопје (Дрводекор) – трансфер до Битола-ден претходно
 • 22:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола-ден претходно
 • 21:30 h Штип (Нова Пошта ) трансфер до Битола-ден претходно
 • 23.20 h Дреново ( бензиска пумпа) трансфер до Битола-ден претходно
 • 00.00 h Прилеп ( Бензиска пумпа Лук Оил На излезот за Скопје)  трансфер до Битола
 • 01:00 h Битола– (автобуска станица Транскоп На перон)
 • 01.30h Ресен ( спроти автобуска станица ) Ресен
 • 02:00 h Охрид– (бензиска Пумпа Лук Оил наизлезот кон Битола)
 • 02.20 h Струга-(на кружниот тек на влезот)

Агенцијата го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%   

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • *За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст
 • * попустите не може да се комбинираат,
 • *Во соба е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет наведен во описот
 • *Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
 • *Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
 • *Важат Општите услови на СКТМ 
[contact-form-7 404 "Not Found"]