Комплексот Кралеви Чардаци се наоѓа во националниот парк Копаоник, на 1450м надморска височина, првите стази се на 2,5км од неговата локација. Хотелот располага со модерен Спа центар со базен, сауна,  парна бања, Тепидариум, Солена соба, био сауна и масажи со доплата. Хотелот има модерни и комфорни соби кои располагаат со тв, тоалет со бањарки, пешкири и влечки, исто можност за кафе и чај во соба, интернет.

ЦЕНИ НА БАРАЊЕ

 • – Цените наведени во ценовник изразени во евра,за НАЕМ на Апартман на ден и се валидни само за 7 ноќевања од Недела до Недела
 • Акција 6+1 02.01 – 16.01 (6 ноќевања плаќаш 1 добиваш гратис)
 • Акција 5+2 16.01 – 23.01 (5 ноќевања плаќаш 2 добиваш гратис)
 • -Плаќањето се врши исклучиво во денарска противредност по курс 1Еур=61.8 Денари.
 • Во цената е вклучено:
 • -Финално чистење на апартманот, крпи, чаршафи, вода, греење. Чистење на секој 2 дена
 • -Трансфер до Ски-Стаза 5 пати дневно во текот на работно време на Ски-Центар
 • -Користење на Ски-Гардеробер одалечен на 30m од ски-стаза „Мало Езеро” (покрај Ски-Гардеробер се наоѓа голем паркинг кој се дополнително наплаќа)
 • -Ваучер со 15% попуст на картата за влез и за користење на спа услугите
 • Хотел Краљеви Чардаци е награден со Wellness награда за најдобар Wellness хотел во Р.Србија.

Цената не вклучува (задолжително плаќање на рецепција):

 • -Туристичка Такса 1 Еур / по лице на ден за возрасни
 • -Деца од 6,99 до 15 години плаќат 0,50 Еур/ по лице на ден
 • -Деца од 0 до 6,99 години ГРАТИС
 • – Хотелско Осигурување 0,20 по лице на ден
 • Доплата за новогодишна вечера (не е задолжителна)
 • Цените за свечена новогодишна вечера ке бидат дополнително објавени.
 • Услови за хотелската зграда на ХБ:
 • -Краток престој од наведените по смени исклучиво на барање и со доплата од 20% од наведената цена во табелата.
 • -Дете 0-6.99 години во присуство на две возрасни лица на заедничко легло во 1/2 Соба – ГРАТИС
 • -Дете 0-14,99 години во присуство на едно платежно лице во 1/2 соба 50% попуст
 • -Дете 0-14,99 години во присуство на две полноплатежни лица на сопствено легло во 1/2+1 соба попуст50%, а второ дете 0-7 години на заедничко легло ГРАТИС
 • -Деца 0-14,99 години ви пристуво на две полноплатежни лица на сопствено легло во апартман попуст 50%
 • -Трето возрасно лица во соба 1/2+1 попуст 30%
 • -Четврто возрасно лице во апартман 1/2+2 попуст 70%
 • -Четврто и петто возрасно лица во апартман 1/2+3 попуст 50%
 • -Петто и Шесто возрсно лице во апартман 1/2+4 попуст 50%

Опис на сместувачки капацитети:

-Двокреветна соба 1/2

Купатило (туш,фен,бањарка)француски лежај,сателитска телевизија и LCD ТВ, телефон,мини-бар,кетал за вода,сеф,WI-Fi.

-Трокреветна Супериор Соба 1/2+1

Купатило (туш,фен,бањарка)француски лежај,гарнитура на развлекување,сателитска телевизија и LCD ТВ,телефон,мини-бар,електричен бокал,сеф,WI-Fi.

-Апартман за 4 лица или 1/2+2

Купатило (туш,фен,бањарка),дневна соба со гарнитура на развлекување,спална соба со француски лежај,ателитска телевизија и 2 LCD ТВ,телефон,сеф,мини-бар,електричен бокал за вода или мини-кујна,WI-FI.

-Апартман за пет лица или 1/2+3

Купатило (туш,фен,бањарка),дневна соба со гарнитура на развлекување,спална соба со француски лезаж и одвоен лежај,сателитска телевизија и 2 LCD ТВ,телефон,сеф,мини-бар со електричен бокал за вода,Wi-FI.

-Aпартман со камин за шест лица 1/2+4

Купатило (туш,фен,бањарка),дневна соба со камин и гарнирута на развлекување,мини кујна со трпезариска маса,две спални соби-една со француски лежај а друга со 2 одвоени легла,кабловка телевизија со LCD ТВ,телефон,сеф,WI-FI.

Политика на отказ на резервација:

 • До 30 дена пред пристигање – без пенали
 • Од 29 до 15 дена пред пристигање – 20% пенали
 • Од 14 до 8 дена пред пристигање – 40% пенали
 • Од 7 до 1 ден пред пристугање – 60% пенали
 • Не појавување во хотел – 80% пенали
 • Во случај на заболување од ковид 19 на патник или член од потесното семејство и лицата се во самоизолација – рефундација на средства во целост, доколку приложи доказ, за позитивен тест.
 • Во случај на затварање на градовите и хотелот, исто се рефундира уплатената сума во целост.

Error: Contact form not found.