Во јужниот дел на Јадранскиот брег, на 14км од Драч, се наоѓа туристичкиот центар Голем. Голем (до 2015 зоставен дел на Каваја) има убаво шеталиште, со долга песочна плажа, со многу барови, ресторани, а близината на туристичкиот град Драч и главниот град Тирана, вашиот одмор ќе го направат забавен и незаборавен.

Хотел ”КОСМИРА”  на сама плажа на идеална местоположба: 1/2,1/3 (дупли и поединечен), 1/4 (дупли, поединечен и помошен) соби, секоја со twc, wi-fi, тв и клима – вклучена во цената. Дел од собите се со поглед кон море со тераса, за кои се доплаќа 10% од цената.

 • Цените се во евра за ноќевање со појадок по лице за 4 и 7 ноќевања – без превоз.
 • Деца со родители од 2 до 12 год. во 1/3 и 1/4 плаќаат 50 %користи храна и кревет.
 • Автобуски превоз: 30 € – повратен билет, 20 € за деца, 20 € – еден правец, 15 € за деца

Поаѓање: 

 • Прилеп: 00.15 ч
 • Битола: 01:00 ч.

Враќање: од Голем Драч во 17:00 ч. 

Термини на поаѓање:

 • 05,12, 19, 26 Јуни
 • 03, 10, 17, 24, 31 Јули
 • 07, 14, 21, 28, Август
 •  04,08 Септември.

Цените се во евра, плаќањето е во денарска противредност -1 € = 62 денари.

Напомена: 

 • Доплата за туристичка такса 1 € по ден по лице (во агенција) за деца до 14 години 0,5
 • Задолжително патничко здравствено осигурување .
 • Собите се напуштаат во 9 ч, а сместувањето во 13 ч
[contact-form-7 id="1325" title="Contact Form"]