Хотел:

Хотелот се наоѓа на 10км од Банско и 2 км од Разлог. Нуди голем избор на комфорни соби, традиционален архитектонски стил, бар, ресторан, таверна, интернет, СПА центар ( затворен базен, теретана, финска сауна, арома сауна, хамам). Одлично место за мирен одмор.

 Опис на собите:

Хотелот располага со вкупно 160 соби:Double Room (~ 20 m), Apartmani Vihren, Junior Suite (~ 35 m). Сите соби имаат два оделни кревети, софа на расклопување, мини бар, прибор за подготвување на чај/кафе, телевизор, телефон, сеф, купатило (када/туш), фен, балкон (само во некои соби). Junior Suite спална соба со 2 кревети и софа на пристигнување, простор за седење и балкон.

Apartmani Vihren спална соба, дневна соба со опремена кујна, трепезариска маса, камин.

ЦЕНА НА БАРАЊЕ

Комунална такса по лице на ноќ /Возрасни и дете до 13.99 год./:  0,56 EUR – ЗАДОЛЖИТЕЛНО
Доплата (ЗАДОЛЖИТЕЛНО) 
Новогодишна Вечера во ресторант “Katarino: -145.00 € за возрасен и 75.00 €, за дете од  7 до 13,99 год., дете од 2-6,99 – бесплатно.
Новогодишна Вечера во ресторант “Меана” -165.00 € за возрасен и 85.00 €, за дете од  7 до 13,99 год., дете од 2-6,99 – бесплатно.
Минимум ноки7575757575
Зима 2019/2020 Генерални Услови
ЦЕНИ :Цените се дадени најпрво по лице на ноќ, подоцна по структура на ноќ, изразени во ЕВРА, истите цени се продажни  
Попусти за рани резервации :   Попусти за рани резервации  не се комбинираат со други попусти и специјални промоции, освен за хотелите за кои е наведено дека може да се комбинираат и не се валидни за сите видови доплати, вклучувајки ги и доплатите за исхрана и за новогодишна и божиќна вечера, како и за доплатите за таксите.  Сите промени за резервации направени со попусти за рани резервации, ќе се сметаат како нови резервации и ќе бидат фактурирани по моменталната цена при промената. Сите резервации направени со попусти за рани резервации се сметаат за не рефундабилни и подлежат на 100% санкција. Средства за предвремено напуштање на хотелот не подлежат на рефундација. 
Дневни (Дополнителни) Попусти :   Кога се прави резервација со дневен (дополнителен) попуст – бесплатните ноки се калкулираат од периодот со најниска цена. Дневните(дополнителните)попусти не се однесуваат на доплатите како за јадење, така и за доплатите за новогодишна и божиќна вечера и таксите 
Туристичка такса За секој хотел од ресортот Банско, Боровец, Пампорово – задолжителна е доплатата за туристичка такса од / возр.- дете / – 1,1 EUR / 0,6 EUR (2-11,99г.) 
Резервација и Отказ :Резервациите кои се направени и потврдени, со вклучен попуст за рани резервации не подлежат на рефундација и санкциите за отказ се 100% од износот на резервацијата. За сите останати откази важат Општите услови за патување. 
Дополнителен услов за отказ :Доколку причината за отказ не е сериозна / смрт или сериозно здравствено наручување / 100% сакции си остануваат по резервацијата 
Влез / Напуштање на хотелот : Влезот во собите од хотелите, НЕ Може да се гарантира пред 14 часот. Напуштањето на хотелските собите е најдоцна до 12 часот, во зависност од кукниот ред на хотелот. 
Хотелите го задржуваат правото за промена на цената, без претходна најава.  
LEGEND: 
p.p. İn DBL, BBцените се дадени по лице на ноќ во двокреветна соба; ноќевање со појадок (BB) 
p.p. İn DBL, HBцените се дадени по лице на ноќ во двокреветна соба; Полу Пансион (појадок+вечера) – HB 
DBL ROOM -SGL USE BB/HBцените се дадени на ноќ во еднокреветна соба; BB/HB; bed и breakfast/half board 
DBL ROOMцена по соба ;  
DBL + EXTRA BEDцена по соба на ноќ- 1 Возрасен  сместен на дополнително легло 
1 Adl + 1 Детецена по соба на ноќ – 1 дете сместено на редовно легло со 1 возрасен
[contact-form-7 id="1325" title="Contact Form"]