Хотел Калимера се наоѓа во Амудиа на Јонскиот брег, во близина на плажа, скоро реновиран, нуди услуга на ноќевање со појадок во самиот објект. 

Хотелот располага со двокреветни и трокреветни соби сите лоцирани на прв спрат, секоја од нив опремена со сопствен тоалет, фен, тв, клима (без доплата) wi-fi, фрижидерче. 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊА СО ПОЈАДОК

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62МКД

FIRST MINUTE ПОПУСТ -15% ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ СО 30% ДО 31.01.2023, И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.02.2023

Опис на регион

Областа Превеза, има толку многу да понуди, од прекрасни плажи, до археолошки локалитети, митолошката река Ахерон по која се стига и низводно, прекрасна бистра река која треба да се види доколку престојувате во овој регион, особено во Амудиа. Тука може да уживате и во рафтинг, јавање на коњи низ реката, таверни покрај реката со одлична морско речна риба, и ќе нагласиме фантастична природа и доживување кое се памети.

Опис на програма

Услови за деца и возрасни: 

Трето лице (возрасно или дете од 6-12год во трокреветна соба) бесплатно

Четврто лице – (дете од 0-5,99год) исклучиво во трокреветна соба – бесплатно

Дете од 0-5,99год – во Двокреветна соба (дели легло со родители) – бесплатно

Капацитет на соби:

Двокреветна – 2+1дете (0-5,99год)

Трокреветна – 3+1дете (0-5,99год)

ДатумиDoubleTriple
24.05.2023 – 31.05.2023109 €129 €
31.05.2023 – 07.06.2023119 €159 €
07.06.2023 – 14.06.2023139€179€
14.06.2023 – 21.06.2023169€189€
21.06.2023 – 28.06.2023199€219€
28.06.2023 – 05.07.2023219€239€
05.07.2023 – 12.07.2023229€259€
12.07.2023 – 19.07.2023229€259€
19.07.2023 – 26.07.2023229€259€
26.07.2023 – 02.08.2023259€279€
02.08.2023 – 09.08.2023259€279€
09.08.2023 – 16.08.2023259€279€
16.08.2023 – 23.08.2023239€259€
23.08.2023 – 30.08.2023219€239€
30.08.2023 – 06.09.2023209€219€
06.09.2023 – 13.09.2023159€179€
13.09.2023 – 20.09.2023119 €159 €
20.09.2023 – 27.09.2023109 €129 €

Превоз

– Доплата за туристичка такса 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Амудиа чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Амудиа:

 • -Скопје (Дрводекор) – 55€ по лице 
 • -Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -65€ по лице
 • -Велес (бензинска пумпа, Макпетрол -кружен тек) -55€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Амудиа:

 • -Битола (Автобуска Станица)-55€ по лице
 • -Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -55€
 • -Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -60€ по лице
 • -Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -65€ по лице
 • -Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -60€ по лице

Време на поаѓање за Амудиа:

 • -01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
 • -01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола
 • -12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
 • -02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
 • -03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
 • -04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на Перон)
 • -03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола
 • -02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
 • -02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола
 • -02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена
– Деца до 1,99 години бесплатно ( не користи седиште )

Агенцијата го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70% или поскапување на годривото

Време на поаѓање за Амудиа:

 • -01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
 • -01:45 h Велес (бензинска пумпа Макпетрол, кружен тек) трансфер до Битола
 • -12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
 • -02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
 • -03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
 • -04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на Перон)
 • -03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола
 • -02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
 • -02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола
 • -02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

Error: Contact form not found.