Семеен хотел, прв ред, на околу 40 метри до плажата, во селото Спиле, на Јадранско море.
Место со прекрасна плажа, вода и зеленило
Има околу 300 жители, а во сезона плус околу 1000 туристи кои уживаат на прекрасната плажа, боровите покрееај плажата како и кафичи, ресторани
Мирно и тивко место, измислено за оние кои сакаат мирен летен одмор

Цена по лицe во двокреветна соба – 7 полни пансиони

сменицена
03.06 – 10.06170 €
10.06 – 17.06180 €
17.06 – 24.06185 €
24.06 – 01.07190 €
01.07 – 08.07195 €
08.07 – 15.07199 €
15.07 – 22.07199 €
22.07 – 29.07199 €
29.07 – 05.08199 €
05.08 – 12.08199 €
12.08 – 19.08199 €
19.08 – 26.08199 €
26.08 – 02.09185 €
02.09 – 09.09175 €
09.09 – 16.09170 €

Цената е во € се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Доплата по лице во соба со 2 возрасни :

 • Трет возрасен = 170 €
 • Дете 3-12,99 = 90 €

Во цената Е вклучено:

 • 7 полни пансиони ( појадок, ручек, вечера )
 • Клима уред
 • Безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:

 • Превоз
 • Патничко осигурувањеТуристика такса
 • Пијалоци за време на оброците
 • Личен трошок на патниците
 • Неспомнати услуги

Дете до 2,99 г. бесплатно
Еднокреветна соба -20%
Прв ден започнување на престојот со ручек
Последен ден завршување на престојот со појадок

Ресторан: сервис сет мени

 • Појадок               07:00-09:00 часот – континентален појадок
 • Ручек                    13;00-15;00 часот – супа, салата, избор од 2 главни јадење
 • Вечера                 19:30-21:30 часот – избор од 2 јадења

Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, најблиску до хотелот.
Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.
Сместување во собите е после 14 часот (локално време)
Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
За уплатени два аранжмани 7+7 попуст 7% на вториот аранжман (не се комбинира)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во хотелот
Попустите не може да се комбинираат,Сместувањето е согласно капацитетот на кревети (договорот за патување)
Купени или резервирани аранжмани по објавени/редовни цени не може да се споредуваат со ист аранжман понуден и продаден по рани резерваци или т.н. last minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот поради: отказ од клиент, намалена цена од сопственикот или непродадена соба од контингентот) НЕ следува корекција на цената.

Информации; цени, време на поаѓање, места на поаѓање до/од

Време и цена по ЛИЦЕ за ПРЕВОЗ од (секој Петок)време на поаѓањецена
  Скопје – паркинг хотел Континентал01:3040 €
  Велес БП Макпетрол ( на автопат )02:1040 €
  Кавадарци БП Макпретрол Дреново03:0040 €
  Прилеп – БП Селида,  трансфер до Битола05;0035 €
  Битола – Спортска сала05;4535 €
  Ресен – спроти автобуска станица06;3035 €
  Охрид – БП Лук Оил излез кон Битола07;1530 €
  Струга – Хотел Дрим07;4030 €

Час на заминување од Спиле за Македонија

Поаѓање во 13:15

Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.
Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои однапред се извинуваме.
Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.
Услови за “early booking”:
За резервација е потребно 50% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата. 

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

 • За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин,
 • Попустите не може да се комбинираат,
 • Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 год. во кревет со родител,
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус,
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
 • Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
 • Патниците собите првиот ден го превземаат по 14:00 часот,
 • Последниот ден собите ги напуштаат до 10:00 часот наутро.
 • Патниците се должни да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
 • По завршувањето на Вашиот престој должни сте да ја оставите собата во чиста состојба.
 • Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
 • Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
 • Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
[contact-form-7 404 "Not Found"]