Хотелот е лоциран 200м од центарот на Боровец и 150м од почетната станица на гондола лифтот

Сместување:

Последен пат реновиран во 2008 г., 7 ката и 2 лифта и 104 стандардни и луксузни соби и апартмани. Двокреветни соби: (макс.2+1 лица, 34м²)-брачен или твин кревети, дополнителниот кревет е фотелја на извлекување. Апартмани и VIP апартмани (макс.2+2 лица, 67м²)- две соби со брачен кревет во секоја од нив. Сите соби и апартмани имаат балкон, централно греење, сателитска ТВ, мини бар, интернет, телефон, купатило со туш и када. VIP апартманите и двокреветните соби се наоѓаат на последните два ката (6-ти и 7-ми кат) и луксузен ентериер – ѕидовите се декорирани со тапети, завеси, плазма ТВ, бањарка и папучи. Истотака VIP апартманите на последниот кат се со спуштен плафон.

Содржина:

Рецепција со сефови за издавање, менувачница, собна послуга, Wi-Fi во јавните простории, Лоби бар со камин, Рибен ресторан“Caribbean bar” веднаш до базенот, бар покрај базенот, ноќен клуб, интернет соба, конференциска сала, доктор на барање, фризер, ски гардероба.

Деца: Кревети за бебиња, столици за деца во ретораните, дел за деца во базенот, игралиште за деца, електронски игри (се наплатуваат).

Бесплатни услуги: користење на внатрешниот базен, џакузи и фитнес.

Услуги кои се наплатуваат: SPA третманите, масажа, сауна, пинг-понг, билијард.

Миленици: не се дозволени. Паркинг: Се наплатува 10лева на ден.

ЦЕНИ НА БАРАЊЕ

Во цената е вклучено: употреба на базен со џакузи, фитнес, Wi-Fi низ целиот хотел.

ДОПЛАТА ЗА ПОЛУПАНСИОН по лице на ден: 9еур возр, 5еур дете од 2-11,99год

Паркинг – 10 лева/24 h.

Сите соби имаат балкон

Попустите и промоциите НЕ можат да се комбинираат

Бебешко креветче – бесплатно

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Задолжителна Ресортска такса од 4еур по лице за целиот престој

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ:
Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ.