КОКИНО НЕРО е туристичко место со богата флора и фауна, како и специфична клима која е резултат на билизаната на планинините и морето. Кокино Неро се наоѓа недалеку од клисурата Темби, во подножјето на планината Оса на околу 140км од Солун и 70км од Паралија. Името Кокино Неро ( црвена вода) го добива по термалните извори каде водата е полна со минерални соли кои на водата и даваат црвенкаст тон, а и лековити својства. Ова е место за оние кои не сакаат многу гужва, а преферираат природни сенки и неурбани плажи. Самото шеталиште има неколку таверни/локални ресторани. Во непосредна близина на 2км се наоѓаат и две убави плажи, Platia Ammos и Кoutsoupia.

ХОТЕЛ ХЛИДИ – КОКИНО НЕРО

Хотелот се наоѓа на сама плажа. располага со ½, 1/3 и ¼ соби. Секоја соба е со сопствено купатило, клима (вклучена во цена), тв, фрижидер, тераса. Исхраната е на база полу пансион ( појадок и вечера) и е во склоп на објектот. Големиот двор, зеленилото, мирното тиркизно море кое е на само неколку чекори од хотелот се гаранција за вистински одмор.

– 15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 01.02.2022

СМЕНАПЕРИОД7 ноќевања HB (појадок и вечера)
128.05-04.06170
204.06-11.06190
311.06-18.06200
418.06-25.06220
525.06-02.07230
602.07-09.07240
709.07-16.07250
816.07-23.07260
923.07-30.07270
СМЕНАПЕРИОД7 ноќевања HB ( појадок и вечера)
1030.07-06.08270
1106.08-13.08270
1213.08-20.08260
1320.08-27.08250
1427.08-03.09230
1503.09-10.09210
1610.09-17.09190
 • Цените се изразени во евра и се однесуваат  на  ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ(7 пoлу пансиони со вклучен превоз).
 • – Прво дете до 12 год. ПОПУСТ од 50 % од цената на аранжманот
 • – Врво дете до 12 год. ПОПУСТ од 50 % од цената на аранжманот за сместување во ¼ соба
 • – Второ дете до 12 год. ПОПУСТ од 70%  за сместување во 1/3 соба
 • -Деца над 12 год ПОПУСТ од 20%
 • – Дете до  5 год. кое не користи кревет и храна- ГРАТИС (доплата за превоз 20 евра ), за сместување во ½ соба
 • * Намалување за патување со сопствен превоз – 10 евра.
 • * Сите попусти за деца важат при сместување со две возрасни лица.
 • – Превозот е со автобус или минибус и е до соодветното место за запирање согласно локалните сообраќајни услови.
 • –  Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж и 1 парче рачен багаж.
 • –  Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
 • –  Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање со објектот на сместување.
 • *Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15минути пред поаѓањето.Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.              
 • Доколку патникот сака да бира седиште за истото се доплаќа 10 евра во правец ( освен седишта 1 и 2)
 • –  За уплатени два едноподруго аранжмани 7+7 одобруваме 10% попуст на вториот аранжман,
 • –    Попустите за рана уплата и 7+7 неможе да се комбираат
 • *Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место при сместување.
 • *Во цената не е вклучено патничко здравствено осигурување.

НАПОМЕНА

 •          Доколку се прави промена на аранжман уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник и во периодот кога се во тек попустите за рана уплатa
 •          Секоја промена на резервација се наплатува 10 евра.
 •           Сместувањето на првиот ден е по 14часот и одјавувањето на последниот ден е во 9 часот
 •           За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно.
 •           Се патува согласно моменталните протоколи за превоз.
 •           За време на патувањето во автобус задолжително е носење на маска со која се покрива устата и носот. Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група, и да ги почитуваат правилата и препораките.
 •           ТА не сноси никаква одговорност за квалитетот на интернер конекцијата во објектите.
 •           При промена на цените ( зголемување или намалување) нема да се менува цената на веќе договорената услуга.
 •           За резервација со попуст за рана уплата , 50% од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на правење на резервацијата, доплата ДО 01.04.2022.
 •           За резервација на понуда по редовна цена, 30 % од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на резервација, а остатокот 21ден пред поаѓање.
 •           Патникот во секој момент може да се откаже од аранжамот. Тоа се прави во писмена форма и согласно скалата која е објавена во општите услови за патување.
 •           Во случај на отказ на резервација уплатена со ковид ваучер, на патникот ќе му се издаде нов ваучер со намалени отказни пенали.
 •           Во случај на околности предизвикани од ковид пандемијата како затварање на граници или при позитивен пцр тест на патникот му се издава нов вредносен ваучер.
[contact-form-7 404 "Not Found"]