Модерен хотел во прекрасно опкружување. Располага со ресторан, бар, конференциски сали, собна услуга, спа услуги. Се наоѓа на самата граница со националниот парк Пирин

Локација: 2км од центарот на Банско, 700м од гондолата

Опис на собите: вкупно 200 соби, опремени со: сат ТВ, мини бар, телефон, интернет, фен, бања, балкон

ЦЕНА НА БАРАЊЕ

Во цената е вклучено: употреба на Спа центар(базен, сауна, парна бања, тапидариум) бесплатен паркинг, бесплатен wi-fi, транспорт до гондолата.

Новогодишна вечера и Божиќна вечера се задолжителни (за деца до 11,99год не следува седиште во ресторан, ке бидат сместени во сала наменета за деца со анимација)

Попустот за рана резервација, не е валиден за период од 25.12.2019-25.02.2020

Попустот не е валиден и за доплатата на Полупансион

Бебешко креветче – бесплатно и на барање

Доплати:

Полупансион – 14еур возрасно лице, 7еур дете од 6-11,99год, на ден

Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур

Новогодишна вечера- 102еур возрасен, 40еур дете од 6-11,99год

Политика на отказ на резервација:

До 16 дена пред пристигање – без пенали. Доцен отказ 1 ноќевање пенали