Хотелот располага со: ресторан, лоби бар, цигар бар, конференциска сала за 120лица, спа: базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес, сали за масажи.

Хотелот располага со повеќе вида на соби: стандардни двокреветни соби, студија, едноспални и двоспални апартмани, опремени со бања со када или туш, тв, мини кујна во апартманите, интернет.

ЦЕНИ НА БАРАЊЕ

Генерални услови:

Резервации со рано букирање и промоциите можат да се комбинираат

Новогодишната вечера и Божиќната се задолжителни.

Во цената е вклучено: базен, парна бања, арома сауна, релакс зона, паркинг доколку има слободни места, детски клуб, ски гардероба, транфер до гондолата, интернет во заедничките простории и собите!

За Новогодишниот период, резервациите мора да бидат на база Полупансион

Новогодишна вечера – задолжителна – 75еур возрасен, и 38еур дете од 3-12,99год

Божиќна вечера – задолжителна – 15еур возрасен и 8еур дете од 3-12,99год

Бебешко креветче – бесплатно на барање

За резервации направени со ран букинг, не може да се прават никакви промени , ниту име, ниту датум и истите ке бидат наплатени со 100% пенали.

Отказ на резервација направена со ран букинг подложи на- 100% пенали на целиот аранжман, без разлика која  е причината за отказ. 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур – зa престој од 1-3 ноќевања

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ.