ЦЕНИ НА БАРАЊЕ

 • Број на соби кои се со рана резервација е строго ограничен. Попустот се пресметува само на ноќевање.
 • Попуст за рана уплата од -15% за резервации направени до 31.10.2019
  **Помалку ноќи од минимум престој,исклучиво на барање.
 • ***3. и 4. Лице на дополнително легло во супериор соба и супериор + имат по 20% попуст.
 • Во цената е вклучено:
  ·    Сместување на база Полупансион (Појадок и Вечера – шведска маса)
 • ·    Специјална Божиќна Вечера (25.12.2019, 07.01.2020.)
 • ·    Неограничено користење на Spa & Wellness центар на 1.800m2:затворен базен со димензии 18x9m,пресоблекувална (ормар,бањарка,папучи,пешкир),релакс зона,Сауна свет – инфраред,финска,руска бања,тропски тушеви,хамам,солено-ледена соба,kneipp,базен и џакузи на отворено,фитнес центар
 • ·    Wi-Fi
 • ·    Ски-Гардеробер

PRIVILIGE PASS ВО ПРЕМИУМ АПАРТМАНИ:
·         Chek in во соба,сет за добродојде (овошје,флаша вода,вино)коктел за добредоје, личен батлер 24h, уредување на соба за “добра ноќ”, „Добра ноќ“за најмлите:(плазма шејк), Grand set зa „Добро утро”:(kафе,дневен печат,магазини,сок од свежо овошје),луксузен Bogner сет козметика,детски сет козметика,можност Grand појадок во соба,можност за масажа во соба,опрема за бебе(на барање)пулт за пресоблекување,кадица за капење,грејач за шише,кетал за вода)брзо одјавува од хотел.
Цената ен вклучува (задолжително при резервација):
·    Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни;0,50€ по лице на ден за деца 7 -15 год; деца 0 – 7 год.не плаќаат

Услови за Grand Hotel & Spa****:

 • ·    Дете 0 – 2  во присуство на две возрасни лица доколку користи заеднично легло-GRATIS во 1/2 стандарна соба, 1/2 супериор соба и  1/2 супериор+ соба
 • ·    Дете 2 – 7 во присуство на две возрасни лица доколку користи заедничко легло – 50% попуст во 1/2 стандарна соба, 1/2 супериор соба и 1/2 супериор+ соба
 • ·    Дете 2 – 12 доколку користи сопствено легло – попуст 30% (со минимум 1 возрасно лице)
 • ·    Две деца 2 – 12 во присуство две возрасни лица – секое дете има попуст 50% во 1/3 стандарна соба, 1/3 фамилијарна соба, 1/3 супериор соба
 • ·    Две деца 2 – 12 во присуство две возрасни лица – секое дете има попуст 30% во 1/4 фамилијарна соба и 1/4 супериор+ соба
 • ·    Tри деца 2 – 12 во присусво на две возрасни лица – секое дете има попуст 30% во 1/5 фамилијарна соба
 • ·    Tрето и Четврто возрасно лица – 20% во 1/3 стандарна соба, 1/3 супериор соба, 1/3 супериор+ соба, 1/4 супериор соба и  1/4 супериор+ соба
 • ·    Доколку две возрасни користат 1/3 фамилијарна соба, 1/3 супериор соба или 1/3 супериор+ соба – доплата 20% по лице од цената во табелата
 • Доплата на лице место (не е задолжително):
  ·    Специјална програма за деца 3 -12 год. –  дневена програма анимација со професионални аниматори и грижа за деца во детски клуб – 6 дена во текот на oд
 • 10.00-16.00h (не се вклучени датум на пристигнување и заминување од хотелот) –доплата 1.200,00 динари на ден по дете
 • ·    Јога,пилатес,аеробик,аквабик,персонален тренинг,фитнес тренинг
 • ·    Јавен парникг,гаража
 • Доплата во претпродажба(не е задолжителна):
  ·    Ски-Училиште или борд-училиште – од 6,5,3 или 2 дена
 • ·    Baby Cot – 5.00€ на ден
 • ·    Дочек на Нова Година во хотел Grand****
 • – Цена во претпродажба за резервации до 01.12.2019 – Свечена вечера 31.12.2019 со музички програм со најпопуларните музички ѕвезди.  VIP зона 180€; I зона 135€; II зона 117€; деца 0-7 год. ГРАТИС; деца 7-12 год. попуст 50%
 • – Цена на рецепција за резерваци од 02.12.2019 – Свечена вечера 31.12.2019.со музички програм со најпопуларните музички ѕвезди.  VIP зона 200€; I зона 150€; II зона 130€; деца 0-7 год.ГРАТИС; деца 7-12 год. попуст 50%
[contact-form-7 404 "Not Found"]