ЦЕНИ НА БАРАЊЕ

Во цената не е вклучено:
– Туристичка такса 1,02€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години 0,70€ по лице на ден; Деца до 7 години – ГРАТИС
– Плаќањето се врши во агенција при резервација

Услови за резервација:
– За резервација е потребно минимум 50% од вкупната сума на аранжманот, остатокот од сумата се доплаќа 14 дена пред патување.
– Цените се дадени во ЕУР, плаќањето се врши исклучиво во денарска противредност по курс 1€ = 62 Денари.

Откажување на резервација:
– 30% од вкупната вредност на аранжманот ќе бидат наплатени ако резервацијата се откаже 29-15 дена пред почетокот на аранжманот.
– 80% од вкупната вредност на аранжманот ќе бидат наплатени ако резервацијата се откаже 14-8 дена пред почетокот на аранжманот.
– 100% од вкупната вредност на аранжманот ќе бидат наплатено ако резервацијата се откаже 7-0 дена пред почетокот на аранжманот.
– Доколку гостинот го напушти хотелот пред закажаниот термин на заминување, хотелот ги задржува средствата за неискористениот дел.

Ковид политика:
– Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:
– Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест);
– Затварање на граници;

НАПОМЕНА:

 • * За помал број на ноќи од наведените, резервациите се праќаат исклучиво НА БАРАЊЕ
 • ** 3-то возрасно лице на дополнително легло во супериор и делукс соба, плаќа 80% од цената по лице
 • *** Во табелите се дадени однапред утврден период на престој од кој нема отстапка

Во Пакет цените е вклучено:

 • Сместување на база полу пансион
 • Неограничено користење на Спа и Велнес центарот – затворен базен и џакузи, гардеробер (бањарка, влечки, крпа), релакс зона, топлотни лежалки, Сауна Свет – борова сауна, сауна со сено, финска сауна, парна бања, шок тушеви, солено-ледена соба, кембала ладен туш, ледена фонтана, базен со топла вода на отворено, фитнес сала
 • Користење на отворен базен со топла вода
 • Wi Fi

Во цената не е вклучено:

 • Туристичка такса од 1 еур по лице на ноќ, за возрасни и 0,5 еур по лице на ноќ, за деца(7 до 14,99г.)
 • Деца од 0 до 6,99 год. Не плаќаат туристичка такса

Услови во Gorski Hotel & Spa:

 • Дете од 0 до 1,99 г.со двајца возрасни, доколку не користи легло во Супериор или Делукс соба – Се сместува Бесплатно
 • Дете од 2 до 11,99 г.со двајца возрасни на дополнително легло – плаќа 50% од цената по лице
 • Дете од 2 до 11,99 г. со еден возрасен – плаќа 70% од редовната цена
 • Две деца од 2 до 11,99 г. Со двајца возрасни – Првото дете плаќа 50% од цената, Второто се сместува бесплатно во супериор и делукс 1/3 соба

Доплати на лице место:

 • Третман на лице, третман на тело, третман на коса, маникир, педикир, ВИП Спа, Термален кревет
 • Детско креветче – бесплатно
 • Ски или Сноуборд школа – за 6,5,4,3 или 2 дена