Хотелот се наоѓа во срцето на Банско, во самиот центар, и на 1600 м од ски лифтот.

Во собите: два одделни кревета или еден брачен, кревет на отварање, сеф, централно греење, интернет врска, телевизор, мини бар, телефон, тоалет.

Хотел: wi-fi , конеференциска сала, затворен базен, ноќен бар, лоби бар, меана, ресторан, сауна, парна бања, фитнес центар, детски клуб, паркинг, трансфер до ски лифтот.

Хотелот работи од 2006 год, и располага со 84 двокреветни соби, 4 луксузни соби, и 1 претседателски апартман.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН.

Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 61,8мкд.

ЦЕНА НА БАРАЊЕ

 Цената вклучува:

Ноќевање со појадок и вечера, бесплатно користење на базен, фитнес, сауна, џакузи, парна бања, и wi-fi, трансфер до гондолата(освен од 01.12-22.12.2019).

Попустите и промоциите НЕ можат да се комбинираат.

Цените во период од 06.12-09.12.2019 не се валидни.

-Задолжителна Новогодишна вечера од 90еур возрасен и 45еур дете од 2-13,99год

-Задолжителна Божиќна вечера од 25еур за возрасен и 12,5еур за дете од 2-13,99год

-Новогодишната вечера ќе се одвива во меаната на хотелот, каде што се за маса на прв спрат се плаќа: 90 евра за возрасен и 45 евра за деца 7-13 години; и за маса на втор спрат: 60 евра за возрасен и 30 евра за дете од 7-13 години

-Доплата за соба со тераса 8 еур на ден.

-Паркинг – 3.5 eur на ден, на лице место, на 150м од хотелот има и паркинг кој не се наплаќа.

-Baby cot: без доплата но на барање

-од 29.12.2019 до 02.01.2020 1 возрасен+1 дете плаќаат цена за 1 DBL STD или 1 DBL EKONOMY!

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур – зa престој од 1-3 ноќевања

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

ПОЛИТИКА НА ОТКАЗ:

Доцен отказ: Сезона А – 1 ноќевање пенали, Сезона Б и Ц – 3 ноќевања пенали, Сезона Д – 2 ноќевања пенали.

Не појавување во хотел 50% пенали од целиот аранжман.

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ.