Хотелот Eden Star се наоѓа на морскиот брег во срцето на морска оаза, во туристичката област Џерба-Зарзис, околу најспектакуларните места на тунискиот југ.

ЦЕНИ НА БАРАЊЕ

Плажа 

 • Хотелот нуди лежалки и чадори на плажа.

Услови за деца 

 • детски базен
 • игралиште
 • детски столчиња
 • детски клуб од 4 до 12 години

Карактеристики за соба 

 • климатизација
 • телевизија
 • телефон  (со плаќање)
 • бања со фен
 • мини бар (на барање)
 • балкон или тераса

Спорт и рекреација 

 • тениско игралиште
 • аква гимнастика
 • аеробик
 • водена топка
 • пикадо
 • одбојка на плажа
 • кошарка
 • пинг Понг
 • Стрелаштво
 • фитнес
 • кајак
 • катамаран
 • мини голф
 • сурфање на ветер
 • амам
 • сауна
 • масажа
 • билијард

Карактеристики за хотелот 

 • главен ресторан
 • a la carte ресторан
 • 2 надворешни базени
 • внатрешен загреан базен со морска вода
 • таласотерапија
 • Wi-Fi пристап на јавни површини (код за пристап на барање)

Дополнителни информации 

Забелешка: Администрацијата на хотелот го задржува правото да направи промени во концептот на хотелот без претходно предупредување.

За хотелот: 

Хотелот има 256 соби.

Error: Contact form not found.