Хотелот Djerba Castille се наоѓа на песочна плажа опкружена со егзотични палми, погодна за семејства, архитектонски инспирирани од тврдината изградена во Џерба во 12 век.

Услови за деца 

 • – клуб за деца и тинејџери
 • – Детски базен
 • – игралиште

Локација 

 • На плажа, во одморалиштето Мидун, на 6 км од центарот на Мидун и 25 км од аеродромот.

Карактеристики за соба 

282 соби

 Во собите:

 • – балкон или тераса
 • – туш
 • – тоалет
 • – телефон
 • – Сателитска телевизија
 • – климатизација
 • – Фен

Концепт за исхрана 

главен ресторан (шведска маса)

 • – кафуле
 • – Скара покрај базен
 • – 4 барови
 • – Мавританско кафуле

Спорт и рекреација 

 • – амфитеатар за забавни програми
 • – надворешен базен со тобоган
 • – Внатрешен базен со џакузи и греење
 • – Тениско игралиште
 • – пинг Понг
 • – мини голф
 • – аеробик
 • – аква аеробик
 • – пикадо
 • – одбојка
 • – фудбал
 • – кошарка
 • – осветлување на тениски терени (со плаќање)
 • – билијард (со плаќање)
 • – велнес центар (со плаќање)

Дополнителни информации 

Забелешка: Администрацијата на хотелот го задржува правото да направи промени во концептот на хотелот без претходно предупредување.

Error: Contact form not found.