Хотел Десарет се наоѓа на 12км од Охрид, во туристичката област Пештани. Хотелското сместување е изградено во стилот на Охридската архитектура од 19-от век и се простира на самиот брег на Охридското Езеро, опкружено со зелена шума од националниот парк Галичица. Хотелот има капацитет од 200 двокреветни соби со можност за додавање на помошен лежај, 11 стандардни апартмани во 9 засебни вили со спална, дневна и кујна во рамки на комплексот Десарет. Сите соби располагаат со телевизор со рамен екран и приватен тоалет и тераса. Ресторанот има капацитет за 600гости, конференциска сала, спортски терен за мал фудбал, тенис, ракомет, бар, куглана, базен за деца и за возрасни, wi-fi. Плажата Градиште 1 се наоѓа на 2,4км од хотелот, а Куба Либре на 10км.

СПЕЦИЈАЛЕН ПАКЕТ ЦЕНА ЗА ЛЕТО 2021

  • 8 денови ( 7 ноќи ) Полупансион = 150 евра по лице во двокреветна соба-сместување во втора линија
  • 8 денови ( 7 ноќи ) Полупансион = 170 евра по лице во двокреветна соба – сместување во прва линија

  • ДЕЦА до 12.99 год. – БЕСПЛАТНО !
  • ДЕЦА над 12.99 год. плаќаат како возрасен
[contact-form-7 id="1325" title="Contact Form"]