КОПАОНИК

КОПАОНИК е најголем планински масив и Национален парк во Србија, најпознат туристички скијачки центар во Србија, со најдобро скијање и поврзани ски патеки и жичари.

Хотел  КЛУБ  А  3 *

Хотелот се наоѓа во самиот центар на Копаоник на 1750м. надморска висина, располага со спа центар:затворен базен,сауна,џакузи.

ЦЕНИ НА БАРАЊЕ

Услови за попуст за рана уплата

 • -Попустот се пресметува дополнително на сите резервации направени до 30.11.2020. Попустот се пресметува на цената на ноќевањето (Оброците не подлежат на попуст 8eur по лице на ден).
 • Туристичка такса и хотелско осигурување не се вклучени во цената и се плаќаат при правење на резервација.

Цените се однесуваат за период на престој од 03.12-04.04.2021

Во цената е вкучено:

 • -Полупансион (Појадок и Вечера) пијалок не е вклучен во текот на оброците
 • -Користење на Wi-Fi конекција низ целиот хотел
 • -Користење на спа центарот(Внатрешен Базен,Џакузи)
 • Во вкупната цена не е вклучено:
 • -Туристичка такса: Возрасни 1€ , Деца 0 -7 год. Бесплатно ; 7 -15 год. Плаќаат  0,50€ , деца од 15 год. плаќаат како возрасен
 • -Хотелско Осигурување: Возрасен 0,50€ , Деца 0–4 год.-Бесплатно; Деца од  4-15 год.0,25€

-Паркинг 5€

НАПОМЕНА

 • -Пријавување во хотел 14:0h / Одјавување во хотелот 10:30
 • -Ран check in или доцен check out се достапни во зависност од слободниот капацитет и подлежат на доплата.
 • -Цените се дадени во ЕУР,уплата се врши до денарска противредост 1Еур=62 Денари
 • Дочек на Нова Година:
 • -Свечена вечера со музички програм на 31.12.2020 – дополнително ке пристигне понуда
 • -Деца 0-6,99 години не плаќат за свечена вечера
 • -Деца од 7-13,99 години плаќат 50% од цената на возрасен.
 • -Пијалоците не се вклучени за време на вечерата

Попуст за деца:

 • -Деца од  0-7 год- не плаќаат за вечера
 • -Деца од  7-14 год- плаќаат  50% oд вкупната цена
  Услови за сместување на деца:
 • -Деца до 4 год. со две полноплатежни суми доколку користи заеднички легло се сместува БЕСПЛАТНО
 • -Деца од 4 дo 7 год. со две полноплатежни суми доколку користат заедничко легло – Плаќаат 50% oд наведената цена.
 • -Деца од 4 дo 12 год. со две или една полноплатежни  суми, плаќаат 70% oд наведената цена и користат посебно легло.
 • Во хотелот не е дозволен престој за домашни миленици:
 • -Рeзервации со помал број на ноќевање од дозволениот или вон наведените смени, се на барање и потребни се 24h за потврда
 • -Цените подлежат на промена согласно законските регулативи.