Хотел Белведере е сместен во борова шума во населбата Св. Стефан, на 4 км од Охрид и 100 метри од Охридско Езеро. Хотел Белведере е бренд кој нуди широк опсег на услуги на брегот на Охридското езеро. Со совршената рамнотежа помеѓу елеганцијата и комфорот, нашиот хотел со 4 ѕвезди нуди 89 ново декорирани соби, две сали за семинари, еден модерен ресторан и два традиционални ресторани во центарот на Охрид, Пиано лоби бар, сивенирници, сопствен паркинг.

Нашите стандард соби нудат се што е нопходно да имате топол и незаборавен престој во хотел Белведере. Со поглед на езерото и шумата сите соби се опремени со: клима, ЛЦД Телевизор, кабловска, работна маса, мини бар, интернет, купатило со туш и фен за коса, тераса.

Број на соби 80 (77 стандарни + 3 стандард супериор)

ЦЕНОВНИК ЗА 2021

(Период за сместување од 01.01 – 31.03 и 01.11. – 31.12.21)

 • 3 дена / 2 ноќи – 48€ (Со појадок по лице)

(Период за сместување од 01.04 – 30.06 и 01.09. – 31.10.21)

 • 3 дена / 2 ноќи – 52€ (Со појадок по лице)
 • 6 дена / 5 ноќи – 120€ (Со појадок по лице)

(Период за сместување од 01.07 – 31.08.21)

 • 3 дена / 2 ноќи – 56€ (Со појадок по лице)
 • 6 дена / 5 ноќи – 130€ (Со појадок по лице)

Сите цени се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

Цената вклучува:

 • Дете до 02.99 години – Бесплатно;
 • Деца од 3 – 8.99 плаќаат 50% од цената;
 • Доплата за вечера 7 евра по лице
 • Користење на клима уред;
 • Интернет;
 • Паркинг бесплатен со претходна резервација.
 • Туристичка Такса
[contact-form-7 id="1325" title="Contact Form"]