Хотелот Belvedere Holiday Club 4*, се наоѓа на 540м од гондолата, и 860м од центарот на Банско.

Хотелот располага со едноспални апартмани и двоспални апартмани, рецепција 24ч, лифт, ресторан, ски гардероба, внатрешен базен, сауна, фитнес, масажа, солариум, џакузи, парна бања, соба со игри, билјард, пинг понг, детско катче, бебешко креветче итн.

Сместување: Комплексот има 108 апартмани распоредени во 5 блокови кои не се поврзани со топла врска. Сите имаат ТВ САТ, интернет (wireless LAN), централно греење, комплетно опремена кујна и балкон со поглед кон планините.

ЦЕНИ НА БАРАЊЕ

 • Бесплатно: базен, Финска сауна, парна бања, Турска бања, инфраред сауна, фитнес, џакузи, ски остава, превоз до ски лифтот, интернет, паркинг
 • Мин. престој 5 ноќевања за период: 26.12-02.01; 3 ноќевања во период од 03.01-08.03
 • Доплата за ручек-13еур воз./дете 6-11.99 год. 7 еур /дете 0-5.99- бесплатно Ручек може да се спакува и за на ски терените
 • Новогодишна вечера (незадолжителна)-75 еур возрасен /40еур дете од 6-11.99 год./20 еур дете од 2-5.99 год.
 • **На 31.12.2019-има стандардна вечера за гостите кои не користат гала вечера
 • Попусти за рана резервација:
 • 20% попуст за резервации направени до 30.09.
 • 15% попуст за резервации направени до 30.10.
 • 10% попуст за резервации направени до 30.11.
 • Екстра попусти: (7=6, 10=9, 14=12) за престој од 19.12-25.12 и 03.01-01.04.
 • Двата попусти може да се комбинираат
 • 10 % попуст за вториот престој за редовни гости кои два пати престојуваат во хотелот во иста сезона или две последователни сезони-Овој попуст не се комбинира со останатите попусти.
 • СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА
 • 20% ПОПУСТ ЗА РЕЗ. ДО 31.10.2020 (Може да се комбинира со екстра попустите)

Цената не вклучува:

 • Туристичка такса 1 еур по лице на ден
 • Организиран превоз: 40 еур повратен билет / 30 еур во еден правец
 • Важна напомена:
 • РАНО БУКИРАЊЕ не подложи на промена на термин или хотел, како и откажување на резервацијата од страна на
 • патникот. Уплатениот аванс од 50% не се враќа.
 • За резервации направени без Рано букирање, важат општите услови од Член. 6 од Договорот за патување.
 • Цените се дадени во евра, плаќањето е задолжително во денари (1еур=61.8мкд)
 • Задолжително патничко и здраствено осигурување
 • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош (3 месеци), не се потребни вакцини
 • За резервација задолжителна уплата аванс од 50 % од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување
 • За овој аранжман важат општите услови на патување на СКМТ