Во непосредна близина на градот, а сепак притаен меѓу Галичица и Охридското езеро, како да ги спојува планината и крајбрежјето, опкружен со сопствен парк од прекрасно зеленило и дрвја, чии сенки нудат мир и спокојство, хотелот „Аура“ го нуди едно од најнезаборавните опуштања со утринско кафе или со романтична вечера, а доживувањата остануваат врежани таму каде се чуваат само најубавите моменти кои се прераскажуваат  како дел од животните приказни.

Со своите 74 високо-модерно опремени соби и апартмани, со врвната услуга и специјалитети, со сопствената плажа со бар, летна тераса со магичен поглед , „Аура“ не остава ниеден гостин да си замине рамнодушен, крунисувајќи ја целата приказна со прекрасни сеќавања кои будат постојана желба за уште едно несекојдневно искуство покрај Охридското Езеро.

ЦЕНОВНИК ЗА ЕДНО ЛИЦЕ ПО ДЕН

(Цените се валидни во периодот од 10.09 – 15.12.2020)

  • Ноќевање со доручек – 1200 денари
  • Ноќевање со доручек и вечера – 1500 денари
  • Ноќевање со доручек, ручек и вечера – 1800 денари

Минимален престој е 2 ноќевања

Доплати:

  • За деца до 5 години e бесплатно само за услуга ноќевање со доручек;
  • За деца од 6 до 12 години се наплаќа 50 %
  • Трето лице во соба ( дополнителен лежај) -30% попуст од цената за нокевање со појадок
  • Еднокреветна Соба + 30%
  • Дополнителен оброк за возрасни: 8 евра
[contact-form-7 id="1325" title="Contact Form"]