“Аtva Residence Hotel” e модерен хотелски комплекс, изграден во 2019 година и уреден по највисоки стандарди во однос на хотелската и угостителската дејност. Нашата локација е на 5 км од Кичево, позиционирани на самиот регионален пат E-65 Кичево-Охрид во областа на с. Долно Добреноец. Целиот комплекс се протега на површина од 10500 м2 и располага со сместувачки капацитет од 17 соби и 2 апартмани со целосно опремени бањи, ЛЕД TV со сателитски канали, централно греење / ладење, лед осветлување, мини бар, фен итн., 24/7 часа рецепција и лоби бар.

Апартманите, како и комфорт собите се опремени дополнително и со балкон од 6 м2.

Atva Residence Hotel нуди континентален и buffet доручек на своите гости.

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ ОД НОЌ ВО ДВОКРЕВЕТНА СТАНДАРДНА СОБА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН

  • 1200 денари за ноќевање со појадок
  • 1650 денари за полу пансион
  • 2100 денари за полн пансион

Доплати:

  • Трето лице на дополнителен кревет за ноќевање со појадок – 800 денари
  • Трето лице на дополнителен кревет за ноќевање со појадок и вечера – 1250 денари
  • Доплата за еднокреветна соба – 600 денари по ноќевање

Во цената е вклучена туристичка такса

  • – отказ на резервација пред 4 дена не подлежи на пенали
  • – отказ на резервација од 2 до 3 дена – 10% пенали од износот на резервацијата
  •  – отказ на резервација помалку од 2 дена – 30% пенали од износот на резервацијата
[contact-form-7 id="1325" title="Contact Form"]