Хотелот Астера Банско & Спа се наоѓа на само 200м од гондолата и 1км од центарот на Банско. Хотелот нуди целосно опремен спа центар, ски бар, интернет и куглана.

Спа Центарот на Хотел Астера има оддел за психо и ароматерапија. Фитнес сала, џакузи, водена пештера, детски оддел со аква парк, парни бањи, внатрешен и надворешен базен како и разновидни случаи. Во хотелот исто така има опција и за изнајмување на ски опрема и ски школа со лиценциран учител.

ЦЕНИ НА БАРАЊЕ

 • Бесплатно користење на водениот парк со базени, сауни, внатрешен базен, фитнес, остава за ски опрема, паркинг, интернет на јавни места, превоз до ски лифтот
 • Доплата за појадок за гостите од Апартманската зграда 7 еур за возрасни / 4 еур за деца (2-11.99), Доплата за Полупансион 16 еур за возрасни / 8.50 еур за деца (2-11.99), Доплата за полнпансион 26 еур за возрасни / 13.50 еур за деца 2-11.99)
 • Ручек (незадолжителен) 9 еур за возрасни / 5 еур за деца 3-12.99 год
 • Божиќна вечера (незадолжителна)-53 еур возрасен / 33 еур дете од 2-11.99 год.
 • Новогодишна вечера (задолжителна)-95еур возрасен /55 еур дете од 2-11.99 год.
 • Едно или две деца 0-1.99 год со 1 возрасен во еднокреветна или со 2 возрасни во двокреветна-бесплатно
 • 1 Дете 2-11.99 год на дополнително легло со 2 возрасни -бесплатно
 • 1 Дете 2-11.99 год на редовно легло со 1 возрасен во двокреветна =Еднокреветна
 • 1 Дете 2-11.99 год на редовно легло со 1 возрасен во Суите со 1 спална (Главн зграда) = Еднокреветна
 • 2 или 3 деца 2-11.99 год со 1 возрасен во Суите со 1 спална (Главна зграда) = се наплаќаат 2 редовни легла
 • 2 деца 2-11.99 год.со 1 возрасен- возрасниот плаќа за Еднокреветна, Првото дете е бесплатно, а второто 50% по цена од двокреветна соба
 • 2 деца 2-11.99 год на дополнително легло со 2/4 возрасни во Суит со 1 или 2 спални (Главна зграда), двете деца бесплатно
 • 2 деца 2-11.99 год на дополнително легло со 2/4 возрасни во АПП со 1 или 2 спални (АПП зграда), двете деца бесплатно
 • Возрасен на дополнително легло во двокреветна и Суит (Главна зграда) -20% попуст
 • Попусти за рана резервација – не важат за Новогодишниот период 28.12-03.01:
 • 15% попуст за резервации направени до 31.10
 • 10% попуст за резервации направени до 30.11
 • Екстра попусти:
 • за престој во хотел од 7 -9 ноќи – 10% попуст
 • за престој во хотел повеќе од 10 ноќи – 15% попуст
 • Попуст за сениори над 65 год – 15% попуст
  Двата попусти не може да се комбинираат

Цената не вклучува:

 • Туристичка такса 1 еур по лице на ден
 • Организиран превоз: 40 еур повратен билет / 30 еур во еден правец
 • Важна напомена:
 • РАНО БУКИРАЊЕ не подложи на промена на термин или хотел, како и откажување на резервацијата од страна на патникот. Уплатениот аванс од 50% не се враќа.
 • За резервации направени без Рано букирање, важат општите услови од Член. 6 од Договорот за патување.
 • Цените се дадени во евра, плаќањето е задолжително во денари (1еур=61.8мкд)
 • Задолжително патничко и здраствено осигурување
 • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош (3 месеци), не се потребни вакцини
 • За резервација задолжителна уплата аванс од 50 % од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување
 • За овој аранжман важат општите услови на патување на СКМТ
[contact-form-7 id="1325" title="Contact Form"]