Хотел Aqua Star е лоциран во Паралиа на 3 минути пешачење до плажа и само 5мин пешачење до центарот – идеалено сместување за Вашиот одмор.

Хотелот е целосно реновиран во 2022год. Опремен со лифт, соби со звучна изолација, комарници (на барање),  сервис будење (на барање), користење на клима уред со доплата од 7еур на ден на рецепција во Хотелот

Цените во табелата се за 7 ноќевања по лице со вклучен појадок и вечера, со почетен датум на сместување секоја Сабота.

Цените се изразени во евра, плаќање исклучиво во денарска противвредност, 1еур = 62мкд.

Првиот и последниот термин се промо цени и на нив не следува попуст за рана резервација

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ  ДО 31.01.2023 СО 30% УПЛАТА НА ДЕПОЗИТ ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА ДОПЛАТА ДО 04.02.2023

Опис на сместување

Реновираните соби – ЕЛИА,  нудат пријатен престој со капацитет на сместување до 4 лица во трокреветни и четворокреветни соби. Собите располагаат со сопствен тоалет, крпи, ТВ, клима уред и Wi-Fi конекција (бесплатно), балкон каде можете да уживате во Вашето кафе и да се релаксирате.

ТЕРМИН1/3 СОБА1/4 СОБА
03.06.2023229 EUR229 EUR
10.06.2023239EUR239 EUR
17.06.2023259 EUR259 EUR
24.06.2023269 EUR269 EUR
01.07.2023279 EUR279 EUR
08.07.2023279 EUR279 EUR
15.07.2023279 EUR279 EUR
22.07.2023279 EUR279 EUR
29.07.2023319 EUR319 EUR
05.08.2023319 EUR319 EUR
12.08.20233309 EUR309 EUR
19.08.2023259 EUR259 EUR
26.08.2023249 EUR249 EUR
02.09.2023239 EUR239 EUR
09.09.2023229 EUR229 EUR

Опис на програма

Доплати:

 • Трето возрасно лице – 150еур за 7 ноќевања на Полупансион
 • 1во дете од 2-13,99год – 130еур за 7 ноќевања на Полупансион
 • 2ро дете од 2-13,99год – 56еур за 7 ноќевања на Полупансион
 • Еднокреветно користење на пасион 70% доплата од цената на возрасен
 • 1 возрасен и едно дете од 2-13,99год – детето плаќа 130еур
 • 1 возрасен и две деца од 2-13,99год – двете деца плакаат по 130еур

Доплата за клима: 7еур на ден , на лице место се наплаќа на рецепција.

Превоз

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Паралија чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:

 • -Скопје (Дрводекор) – 40€ по лице
 • -Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 55€ по лице
 • -Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 40€ по лице
 • -Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 40€ по лице
 • -Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 40€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа: 

 • -Битола -спортска сала– 35€ по лице
 • -Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола  – 35€
 • -Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 40€ по лице
 • -Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
 • -Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -40€ по лице
 • -Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -40€ по лице

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

 • – Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена
 • – Деца до 1,99 години бесплатно

Време на поаѓање превоз од Скопје за Паралиа ( секоја Сабота )

 • -03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес
 • -04:00 h Скопје (Дрводекор)
 • -04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
 • -05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
 • -06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Паралија:

 • -04:00 h Битола (автобуска станица Транскоп на перон )
 • -03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола
 • -02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола
 • -02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола
 • -02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
 • -03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

Error: Contact form not found.