ЦЕНИ НА БАРАЊЕ

Цената вклучува:

 • Сместување на база Полупансион(појадок и вечера-шведска маса)
 • Специјален програм за бебиња (грејач за флашичка,маса за пресоблекување,бебешко креветче),со претходна резервација хранилка во ресторан.
 • Неограничено користење на Wellness & Spa центар:џакузи,хамам,финска сауна,инфра сауна,фитнес центар.
 • Wi-Fi
 • Хотелско Осигурување
 • Ски-Гардеробер

Цената не вклучува (Задолжителна доплата при резервација)

 • Туристичка такса (1.00€)  по лице по ноќевање за возрасни;0.50€ по лице по ноќевање за деца 7 -15 год.Деца 0-7 год – Гратис

Услови за за Ангела Хотел & Residens:

 • Дете 0 – 2год во присуство на две возрасни лица доколку не користи легло-ГРАТИС во 1/2 соба
 • Дете 2 – 7год во присуство на две возрасни лица доколку не користи легло-ГРАТИС во 1/2 соба
 • Дете 2 – 12год во присуство на две возрасни лица на дополнително легло – 50%
 • Дете 2 – 12год во присуство на едно возрасно лице – 50%
 • Две деца 2-12 во присуство на едно возрасно лице- имат попуст од 50% во 1/2 или 1/2+1 соба
 • Две деца 2-12 во пристуво на две возрасни лица  – секое дете на сопствено легло има попуст 50% во 1/2+2 соби или 1/2+2 апартман
 • Трето и Четрвто лице-попуст 20% на дополнително легло во  1/2+1, 1/2+2 соби или 1/2+2 апартман
 • Доплата за еднокреветна соба изнесува 40% од цената на двокреветна соба
 • Минимална наплата за Четворокреветна соба 3 полни суми/лица
 • Минимална наплата за LUX АПАРТМАН 3 полни суми/лица

Доплата во претпродажба или на лице место:

 • Ски училиште или Борд училиште – од 6,5,3 или 2 дена
 • Дочек на НОВА ГОДИНА
 • Во зависност од ситуацијата со КОВИД 19, постои можност за организиран дочек на Нова Година со доплата (дополнително)
 • Јавен паркинг – кој е необезбеден и Конаци Доо не сноси одговорност во случај на било каква штета

Начин на уплата:

За резервација е потребно 50% уплата (не е повратна во случај на резервација со ран букинг), остатоток до 15дена пред пристигање.

Во случај на непочитување на обврската со плаќање, Конаци Копаоник го задржува правото да им обезбеди сместување во друг објект од иста категорија.

Хотелот го задржува правото на промена на цените, зависно од промената на монетарниот пазар. Цената е гарантирана само во случај на коплетна уплата на изностот наеднаш, во спротивно гарантиран е само износот на аконтација, а остатокот е подоложен на промени.

Политика на отказ или промена на резервација:

Во случај на КОВИД позитивен тест, приложен писмено, уплатената сума ке биде рефундирана во целост.

Резервацијата на сместувањето која е уплатена во целост важи до 13:59часот на денот на пристигање.

Отказ или промена на резервација, мора да биде доставена во писмена форма.

Датата кога се откажува резервацијата, преставува основ за пресметка на пенали изразени процентуално во однос на вкупната цена на сместувањето:

 • 40% од вкупната вредност ќе биде наплатено ако се откаже или промени резервација од 29 до 15 дена пред пристигање
 • 80% од вкупната вредност ќе биде наплатено ако се откаже или промени резервација од 14 до 18 дена пред пристигање
 • 100% од вкупната вредност ќе биде наплатено ако се откаже или промени резервација од 7 до 0 дена пред пристигање или во текот на престојот или не појавување на гостите
 • За сите резервации направени под условите за рано букирање, во период од 01.08-31.10.2020
 • 50% од вкупната вредност ќе биде наплатено ако се откаже или промени резервација во рок од 2 дена по прием на потврдата, до 15 дена пред пристигање
 • 80% од вкупната вредност ќе биде наплатено ако се откаже или промени резервација од 14 до 8 дена пред пристигање
 • 100% од вкупната вредност ќе биде наплатено ако се откаже или промени резервација од 7 до 0 дена пред пристигање или во текот на услугата или во случај на непојавување во хотел.
 • Доколку клиентот го напушти хотелот во текот на неговиот престој, хотелот ги задржува средствата за неискористениот дел.
[contact-form-7 404 "Not Found"]